Dziś przypada Światowy Dzień Kota. Koty są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi, goszcząc w co trzecim polskim domu. W starożytnym Egipcie koty miały swoje święto codziennie. W dzisiejszych czasach kocie święto obchodzi się 17 lutego.

Z okazji Światowego Dnia Kota w ubiegły weekend odbyła się wystawa kotów rasowych, koncert charytatywny i Gala, podczas której wręczono statuetki dla Kociarza Roku. W trakcie Światowego Dnia Kota większość klubów felinologicznych organizuje pokazy kotów rasowych i akcje charytatywne; pod hasłem „Rasowce – Dachowcom” zbierane są  pieniądze i dary rzeczowe dla bezdomnych kotów.

W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach Polskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zorganizowało Światowy Dzień Kota w  niedzielę, 15 lutego. Odbyło się tam spotkanie wielbicieli kotów. W ramach spotkania były się m.in. konkursy dla kotów oraz  miniwarsztaty orgiami dla dzieci.

Pomysłodawcą Światowego Dnia Kota w Polsce jest prezes Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” i redaktor naczelny miesięcznika „Kot”, Wojciech-Albert Kurkowski.  Święto to ma uwrażliwić ludzi na los bezdomnych zwierząt. Przyczynia się też ono do integracji miłośników kotów.

Źródło: Republika Dzieci

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię