Rozstrzygnięto konkurs realizowany w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku ?Świat za sto lat?, w którym  wzięło udział prawie dwustu uczniów gimnazjów i liceów z całej Polski. Zwyciężyli reprezentanci województwa pomorskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego oraz  kujawsko-pomorskiego.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu przedstawiającego wyobrażenie świata za sto lat. Autorom najlepszych prac udało się za pomocą obrazu przekazać ważny komunikat, który motywuje odbiorców do zastanowienia się nad swoimi działaniami w kontekście przyszłości naszej planety.

– Celem ogólnopolskich konkursów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku jest aktywizowanie i skłanianie młodych ludzi do refleksji. Takie zabawy w przyszłość widzianą oczami młodych pokoleń są dla nas dorosłych bardzo pouczające. Pokazują, że młodzi ludzie bardzo odpowiedzialnie podchodzą do eksploatacji dóbr, mając świadomość, że nie liczy się tylko ?tu i teraz?, ale równie ważna jest nawet bardzo odległa przyszłość. To budujące.  ?  powiedział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Laureaci konkursu wypłyną w wakacyjny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej, na pokładzie jachtu True Delphia. Uczniowie wezmą również udział w szkoleniu w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz otrzymają wodoodporne aparaty fotograficzne, dzięki którym przygotują fotorelację z wakacyjnej wyprawy.

Bardzo cieszymy się, ze będziemy mieli okazję pokazać laureatom jak pięknie Gdańsk i całe Pomorze prezentują się od strony wody. Mam nadzieję, ze to będzie niezapomniana żeglarska przygoda ? dodał Piotr Kowalczuk.

Ogólnopolski konkurs Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest co roku.  Został on objęty patronatem honorowym Ministra Środowiska oraz wpisany w program polskich obchodów 70-lecia istnienia ONZ.

Prace laureatów można obejrzeć na stronie: www.programedukacjimorskiej.pl

Źródło: Program Edukacji Morskiej

Fot: Program Edukacji Morskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię