Co roku w Polsce odbywa się masakra ptaków. Myśliwi zabijają ok. 700 tys. ptaków, także gatunki objęte ochroną ścisłą, na granicy wymarcia w Polsce, wzdłuż granic parków narodowych, w ostojach ptasich, w obszarach Natura 2000. Aby powstrzymać te działania, powołano kampanię Niech Żyją!

A oto fragment maniefestu organizatorów kampanii:
 
Mamy mocne argumenty naukowe i etyczne. Popierają nas autorytety naukowe i znane osoby. Na konferencji obecni będą  prof. Ewa Symonides (Uniwersytet Warszawski), prof. Maciej Luniak (MiIZ Polska Akademia Nauk), Wojciech Eichelberger, Maja Ostaszewska, a także Zenon Kruczyński, były myśliwy, a obecnie działacz ekologiczny, autor książki „Farba znaczy krew”.
 
Nie zgadzamy się, aby do naszego środowiska w wyniku polowań co roku trafiało 600 000 kg ołowiu – niemal 2 razy więcej niż emitują przemysł i transport.
 
Strzelanie do dzikich ptaków nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. 
Nie zgadzamy się, aby niewielka grupa wpływowych ludzi z bronią decydowała o życiu lub śmierci dzikich ptaków, podczas gdy pozostałe ponad 38 milionów Polaków nie na na to żadnego wpływu.
 
Nasze cele i działania budzą wzburzenie w środowisku myśliwych, ale również wśród nich nie ma jednomyślności w kwestii polowań na ptaki.
 
Kontakt:
Arkadiusz Glaas
tel. 12 88 111 04

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię