Znamy już 100 agroturystycznych ?Miejsc z klimatem?. Są to obiekty z całej Polski wykorzystujące nowoczesne źródła energii. Zwycięzców konkursu poznamy w połowie września, wybiorą ich Internauci oraz Jury. Konkurs organizuje Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE).

Konkurs „Miejsce z Klimatem” skierowany jest do tych gospodarstw, obiektów turystycznych i agroturystycznych na terenach wiejskich oraz pozamiejskich, które wykorzystują efektywne źródła energii. Obiekty zgłaszające się do konkursu muszą spełnić następujące warunki: wykorzystywanie co najmniej jednego z efektywnych źródeł energii (tzn. energię słoneczną, wiatrową lub wodną, pompy ciepła, gaz ziemny, gaz płynny lub LPG), lokalizacja w miejscowości do 30 tys. mieszkańców i posiadanie nie więcej niż 30 miejsc noclegowych.
 
Na 112 obiektów, z których nadeszły formularze zgłoszeniowe, wymagania te spełniło 100 gospodarstw. Wszystkie one otrzymają od organizatorów certyfikat „Miejsce z Klimatem”.
Chcemy określeniu „miejsce z klimatem”, tak często używanemu w opisie miejsc wakacyjnych, nadać wymiar bardziej dosłowny – wyjaśnia Wojciech Waglowski, rzecznik Forum Rozwoju Efektywnej Energii. – Obiekty odznaczone naszym certyfikatem przyjazne są nie tylko gościom, ale i klimatowi, gdyż dzięki zastosowaniu efektywnych źródeł energii mniej szkodzą środowisku. Wobec zwiększającej się świadomości ekologicznej wśród turystów, posiadanie przez dany obiekt certyfikatu
 
„Miejsce z Klimatem” może okazać się jego dodatkowym atutem.
Wszystkie wyróżnione certyfikatem obiekty będą teraz oceniane przez Jury konkursu, złożone z ekspertów w dziedzinie efektywnych źródeł energii. Po przeanalizowaniu zgłoszeń, Jury wyróżni trzy najlepsze obiekty, które otrzymają w nagrodę parasole grzewcze oraz grille gazowe. Grill gazowy przyznany zostanie również jako osobna nagroda za wykorzystywanie gazu płynnego. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w połowie września.
Więcej informacji na temat konkursu na www.forumfree.pl/konkurs.

Miejsce z klimatem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię