Już niebawem, w weekend 25-26 października odbędą się największe targi branży dziecięcej w Wielkopolsce – Targi Happy Baby, na terenie MTP. ZielonaLekcja.pl zaprasza do Strefy Eko na targach – to tu będą się odbywały kreatwyne warsztaty, które pokażą siłę recyklingu!

Warsztaty będą się trwały przez dwa dni targowe, w godzinach  10-17. Do wspólnego działania zaproszą dwie organizacje odzysku: Oiler Organizacja Odzysku i Glob Kon-Wit Polska Organizacja Odzysku. Obie instytucje w ramach realizowanych działań edukacyjnych, przygotowały program warsztatów związanych z twórczym przetwarzaniem opakowań i nie tylko!

Założeniem Oiler Organizacja Odzysku było, by podczas warsztatów zaprezentowali się najlepsi twórcy związani z nurtem kreatywnego recyklingu i włączyli odwiedzających targi i wszelkie osoby zainteresowane ekologią do wspólnego działania. I tak właśnie będzie! Kartooni zaprosi najmłodszych do tchnięcia drugiego życia w gazety, watę i papier – spod malutkich palszków wyjdą chmurki, owieczki i inne cuda (sob., g. 11-17; nd. g. 11-16). Niezwykle efektowną technikę plecionkarstwo – papierową wiklinę zaprezentuje Fundacja Kreacja Magia Rąk – każdy będzie mógł pleść do woli przy użyciu papierowych tutek w sob. i nd.; g. 10-15. Wyniki wyplatania będą imponujące! Fundacja pokaże także, jak odpady cywilizacyjne przeobrażają się w… ozdoby! Otwarte warsztaty: sob., g. 13-18, nd. 12-17.

Glob Kon-Wit Polska Organizacja Odzysku zaprasza na Skarpeciaki-Przytulaki, czyli warsztaty szycia kotków i króliczków ze skarpet. To propozycja dla mam, babć, tatusiów i innych opiekunów. Instruktorka, Pani Małgorzata Szałajska zaprosi do recyklingu tekstyliów i wspólnego szycia w sobotę, w godzinach 13-17, i w niedzielę, godziny 10-12. Przy stoisku ustawiony będzie kącik z gotowymi maskotkami, a środki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Cuda z opakowań – recyklingowe zoo, eko instrumenty i kartonowe cuda to tematy, które przedstawi Eko Akademia ZielonaLekcja.pl. Twórcze przetwarzanie opakowań w sobotę i niedzielę w godzinach 10-15.

Z bardzo ciekawym programem w Strefie Eko pokaże się nowa, obiecująca poznańska warsztatownia – Akademia Familiada. W sobotę o godz. 11 ruszy warsztat „I WSZYSTKO GRA!”: Warsztaty pomogą nam w stworzeniu własnego, niepowtarzalnego przedmiotu wydającego oryginalne dźwięki, przez twórcze wykorzystanie ekologicznych materiałów wtórnych. Zapraszamy szkraby w wieku 5-8 lat. O godz. 12 dzieci w wieku 9-12 lat Poznają (Wielko)POLSKĘ. Warsztaty pomogą nam w poznaniu polskich wyrazów z innych regionów, przez twórcze wykorzystanie ekologicznych materiałów wtórnych. Niedziela z Akademią Familiadą rozpocznie się o 11.00, maluszki w wieku 3-5 lat stworzą Recyklingowe Zwierzęta. Przez wspólną zabawę dzieci wyczarują zwierzęta świata i przekonają się, że większość odpadów można wykorzystać ponownie, tworząc nowe, pełnowartościowe przedmioty wykonane z surowców wtórnych. Podczas zabawy i nauki Rodzice będą mogli zasięgnąć porad u Pani Psycholog oraz wymienić się doświadczeniami z pozostałymi Rodzicami. A w samo południe wspólnymi siłami utworzymy gigantyczną maskotkę Familiady- Sowę, tchnąc nowe życie w materiały postrzegane jako zużyte, niepotrzebne i nadające się do kosza.

W sobotę na warsztaty z mini architektury zaprasza też Concordia Kids. Pomysłodawcy zabiorą najmłodszych w świat naszego bliskiego otoczenia: ?Wspólnie zbudujemy makiety sąsiednich budynków, ale skupimy się na dachach… Będziemy korzystać z różnych ekologicznych materiałów, które możemy ponownie wykorzystać. Kartony, sznurki, pianki, gąbki, przeróżne folie oraz to, co znajdziemy najbliżej w naszych parkach. Dach z mchu? Dlaczego nie? Przynajmniej będzie bardziej miękko!?.

Serdecznie zapraszamy dzieci, rodzeństwo, opiekunów do udziału w kreatywnych warsztatach ekologicznych. Na wszystkie obowiązuje wstęp wolny, bez zapisów. Czeka Was spora porcja wiedzy, dużo śmiechu i zabawy, a także recyklingowe arcydzieło, które stworzycie i zabierzecie ze sobą do domu!

Strefa Eko – pawilon nr 6, MTP, 25-26 października. Sob: 10-18, Nd. 10-17.

Za program Strefy Eko odpowiada ZielonaLekcja.pl i Eko akademia ZielonaLekcja.pl. Pomysł realizowany wraz z MTP.

Nazwa instytucji Technika Czas warsztatów  
Małgorzata Szałajska / Skarpeciaki

 

Szyjemy skarpeciaki, czyli kotki i króliczki ze skarpet Sob: 13-17 (4 h)

Nd.: 10-12 (2)

Zajęcia w ramach działań edukacyjnych Glob Kon Wit Polska Organizacja Odzysku

Primavera / Eko Akademia ZielonaLekcja.pl

 

 

Cuda z opakowań w 3 technikach:

  1. Recyklingowe zoo,
  2. Eko instrumenty,
  3. Kartonowe cuda
Sob: 10-15 (5 h)

Nd: 10-15 (5 h)

Kartooni

 

 

warsztaty z kreatywnego przetwarzania odpadów recyklingowych – Warsztaty na których dzieci w wieku przedszkolnym tworzyć będą owieczki z gazety,waty i papieru oraz tęczowe chmurki z papierowych talerzy jednorazowych , bibuły. Sob: 11-17 (6 h)

Nd: 11-16 (5 h)

Zajęcia w ramach  działań edukacyjnych Oiler Organizacja Odzysku

Fundacja Kreacja Rąk

 

 

Papierowa wiklina ? wyplatanie papieru Sob: 10-15 (5 h)

Nd: 10-15 (5 h)

Ozdoby z odpadów cywilizacyjnych Sob: 13-18 (5 h)
Nd: 12-17 (5 h)
Akademia Familiada

 

 

1. SOBOTA.

godzina: 11:00

czas trwania: 50 minut

I WSZYSTKO GRA!

 

WIEK: 5 ? 8

 

Dźwięki otaczają nas wszędzie ? w domu, w szkole, na ulicy. Powstają one w różny sposób, nie zawsze za pomocą znanych nam instrumentów. Warsztaty pomogą nam w stworzeniu własnego, niepowtarzalnego przedmiotu wydającego oryginalne dźwięki, przez twórcze wykorzystanie ekologicznych materiałów wtórnych.

 

 

 

godzina: 12:00

czas trwania: 50 minut

POZNAJ (Wielko)POLSKĘ

 

WIEK: 9 ? 12

 

Wiesz co to huścioki? Albo kopruch? Albo Kamlot? Możesz się dowiedzieć, mając przy tym świetną zabawę! Warsztaty pomogą nam w poznaniu polskich wyrazów z innych regionów, przez twórcze wykorzystanie ekologicznych materiałów wtórnych.

 

 

2. NIEDZIELA

godzina: 11:00

czas trwania: 50 minut

WIEK: 3-5

Recyklingowe Zwierzęta

 

Przez wspólną zabawę dzieci wyczarują zwierzęta świata i przekonają się, że większość odpadów można wykorzystać ponownie, tworząc nowe, pełnowartościowe przedmioty wykonane z surowców wtórnych. Podczas zabawy i nauki Rodzice będą mogli zasięgnąć porad u Pani Psycholog oraz wymienić się doświadczeniami z pozostałymi Rodzicami.

 

 

 

godzina: 12:00

czas trwania: 50 minut

 

WIEK: 6-10

 

 

Niedziela oSOWiAła!

Wspólnymi siłami utworzymy gigantyczną maskotkę Familiady- Sowę, tchnąc nowe życie w materiały postrzegane jako zużyte, niepotrzebne i nadające się do kosza.

Sob: 11-13 (2 h)

Nd: 11-13 (2 h)

 
Concordia Kids Zapraszamy na warsztaty z mini architektury!

Zabierzemy najmłodszych w świat naszego bliskiego otoczenia. Wspólnie zbudujemy makiety sąsiednich budynków, ale skupimy się na dachach… Dachy są już prawie pod chmurami, mogą powstać na nich niezwykłe place zabaw, miejsce do wypoczynku, czytelnia ulubionych książek, super zjeżdżalnie albo jeszcze inne, bardziej niezwykłe rzeczy, które podpowiedzą nam nasi mali uczestnicy. Będziemy korzystać z różnych ekologicznych materiałów, które możemy ponownie wykorzystać. Kartony, sznurki, pianki, gąbki, przeróżne folie oraz to, co znajdziemy najbliżej w naszych parkach. Dach z mchu? Dlaczego nie? Przynajmniej będzie bardziej miękko!

Sob: 15-17 (2 h)  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię