Luebelski magistrat włączył się w akcję zbiórki nieużywanych telefonów komórkowych ?Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi?. Telefony można będzie do końca grudnia dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańców (Ratusz) lub zostawić na portierni w siedzibie UM przy ul. Wieniawskiej 14.

Zebrane aparaty zostaną przekazane firmie recyklingowej a środki uzyskane z przetworzenia zgromadzonych telefonów będą przekazane na bieżącą działalność dwóch organizacji – Fundacji Świętego Mikołaja i Fundacji Dzieciom w Potrzebie.

Fundacja Świętego Mikołaja www.mikolaj.org.pl m.in. pomaga zdolnym uczniom (program stypendialny „Solidarni” www.solidarni.org.pl, kampania „Dnia Papieskiego”), rodzinnym domom dziecka i rodzinom zastępczym (program „Grunt to rodzina”), matkom na rynku pracy (konkurs „Mama w pracy”) oraz samotnym matkom (program „Uśmiechnij się, mamo!”).

Fundacja Dzieciom w potrzebie www.dzieciomwpotrzebie.pl wspiera dzieci z chorobami onkologicznymi, metabolicznymi, niepełnosprawne oraz zaniedbane środowiskowo. Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie www.zbiorkatelefonow.pl.

Oddając zużyty sprzęt elektroniczny zapobiegamy uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś wypełniamy zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię