Tylko do 16 marca br. uczestnicy mogą składać sprawozdania z przeprowadzonych działań. Jest to jeden z warunków, aby wziąć udział we współzawodnictwie o atrakcyjne nagrody dla swojej szkoły i miasta. Dzieci i nauczyciele mogą zostać nagrodzeni m.in. 2-dniową wizytą miasteczka ?Planeta Energii?.

Każdy nauczyciel, który zgłosił swoją klasę do konkursu „Planeta Energii” miał za zadanie przeprowadzić minimum trzy lekcje na temat energii elektrycznej oraz podjąć autorskie działanie dodatkowe. Biorące udział w projekcie dzieci z klas I-III w całej Polsce uczyły się o tym, skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak należy zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych.
 
Sprawozdania z podjętych działań należy dostarczyć organizatorom do 16 marca 2012 r. Na podstawie przygotowanej przez nauczycieli dokumentacji zostaną wyłonione zwycięskie klasy. Formularze, ułatwiające opisanie projektu krok po kroku, znajdują się w zakładce „Konkurs” na stronie www.planetaenergii.pl. Pobrać je może każdy zalogowany w serwisie nauczyciel.
 
Laureatów konkursu „Planeta Energii” poznamy już 2 kwietnia 2012 roku. Do dziesięciu zwycięskich klas przyjedzie z 2-dniową wizytą interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe „Planeta Energii", w którym na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. film 3D, ciekawe eksperymenty i zabawy edukacyjne. Kolejne 50 wyróżnionych klas otrzyma upominki edukacyjne. Zaangażowanie nauczycieli zostanie uhonorowane specjalnymi certyfikatami, a do autorów najciekawiej zrealizowanych zajęć trafią zestawy użytecznych pomocy naukowych.
 
Dotychczas w tegorocznej edycji konkursu „Planeta Energii” pobrano już blisko 300 sprawozdań i wypełniono 170 ankiet online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię