Rozpoczyna się wielkie odliczanie do Godziny dla Ziemi WWF. Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę 26 marca 2011 roku, setki milionów osób, firm i urzędów na całym świecie ponownie zgaszą światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF.

Przekraczając bariery religijne, kulturowe, społeczne, pokoleniowe i geograficzne połączą się podczas globalnej demonstracji ich zaangażowania w ochronę naszego wspólnego domu – PLANETY ZIEMI.

Godzina dla Ziemi WWF w roku 2010 była największą woluntarystyczną akcją dla środowiska w historii. Światła zgasły w 128 krajach i w ponad 4,5 tysiącach miast na całym świecie. W ciemnościach pogrążyły się najbardziej rozpoznawalne budynki na całym świecie, w tym: Wieża Eiffela, Pałac Buckingham, most Golden Gate, Opera House w Sydney oraz Pałac Kultury i Nauki. Akcję wsparły gwiazdy światowego formatu, m.in. Edward Norton, Cate Blanchette, Nelly Furtado i Alanis Morisette. W Polsce, wspólnie z WWF aż 60 znanych osób zgasiło światło, wśród nich byli: Dorota Wellman, Paweł Małaszyński, Piotr Najsztub, Wojciech Mann, Grażyna Torbicka, Magdalena Różczka, Hubert Urbański, Reni Jusis, Urszula Dudziak oraz Smolik.

Od rozpoczęcia akcji w 2007 roku, kiedy to inicjatywę podjęło jedno miasto – Sydney, do roku 2010, Godzina dla Ziemi WWF urosła do wielkiej globalnej inicjatywy, podczas której setki milionów ludzi z każdego kontynentu łączy się, aby pokazać jak ważne są dla nich losy naszej planety. Zainspirowani historiami tysięcy osób, których Godzina dla Ziemi WWF zmobilizowała do zmiany swoich codziennych zwyczajów i nawyków, WWF zachęca w 2011 roku osoby prywatne, firmy i rządy państw na całym świecie, aby dodali coś do corocznego zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę.

Namawiamy, aby podjęli zobowiązanie wobec siebie i wobec naszej planety i w ten sposób pokazali światu, że troszczą się o Ziemię nie tylko podczas Godziny dla Ziemi WWF ale przez cały rok. Możliwości jest wiele, możemy oszczędzać energię poprzez wyłączanie zbędnego oświetlenia i urządzeń elektrycznych w miejscu zamieszkania czy w pracy, możemy oszczędzać wodę poprzez zamianę codziennej kąpieli w wannie na prysznic, możemy przyczynić się do zmniejszania emisji CO2 do atmosfery poprzez wybór roweru zamiast samochodu jako środka transportu w drodze do pracy, możemy po prostu stałe wspierać organizacje ekologiczne w ich działaniach.

Hasło tegorocznej kampanii Godziny dla Ziemi WWF brzmi:
Godzina dla Ziemi WWF. Spraw by trwała dłużej.
Sobota, 26 marca, godz. 20:30. Zgaś światło!
Pomyśl jak pomagać Ziemi na co dzień.

Podczas Godziny dla Ziemi 2011, WWF apeluje do ludzi na całym świecie o:

   1. Zapisywanie się na stronie wwf.pl
   2. Symboliczne zgaszenie światła w sobotę, 26 marca o godz. 20.30 (na jedną godzinę);
   3. Wspólne celebrowanie i manifestowanie z ludźmi na całym świecie swojej troski o planetę;
   4. Podjęcia zobowiązań dla Ziemi poprzez wprowadzenie zmian w swoich codziennych przyzwyczajeniach, po to, by żyć bardziej ekologiczne przez cały rok;

Godzina dla Ziemi WWF rozwijała się w niezwykle szybkim tempie w ciągu ostatnich czterech lat udowadniając, że setki milionów ludzi na całym świecie chce zrobić coś więcej, aby chronić naszą planetę – mówi Magdalena Dul-Komosińska, Dyrektor WWF Polska. Niezależnie od tego czy jest to akcja dzieci w szkole czy działania podejmowane przez prezydenta kraju – ludzie, organizacje i rządy na całym świecie są zapraszane do gaszenia światła podczas Godziny dla Ziemi WWF oraz podejmowania akcji wychodzących poza tą symboliczną godzinę – dodaje Komosińska.

Źródło: WWF
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię