22 kwietnia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbędzie się otwarte spotkanie z prof. UŚ dr. hab. Piotrem Skubałą, dr. Ryszardem Kulikiem, dr. Markiem Kaczmarzykiem (z Wydziałów Biologii i Ochrony Środowiska oraz Pedagogiki i Psychologii UŚ) i Iwoną Kukowką (ze stow. PnrWI) ? autorami pakietu Zeszytów ekologicznych poświęconych idei, filozofii i formom edukacji ekologicznej. Przed spotkaniem autorskim odbędzie się również na wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej ?Dzika Polska?.

Spotkanie autorskie i wernisaż wystawy stanowią element obchodów Dnia Ziemi objętych Patronatem Honorowym JM Rektora UŚ Prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia.

Wstęp wolny! Dla każdego z uczestników spotkania autorskiego – pakiet Zeszytów ekologicznych w prezencie!

Termin: 22 kwietnia 2010 r., wernisaż wystawy, godz. 16.30, spotkanie autorskie godz. 17.15,
Miejsce: Katowice, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (parter – korytarz, sala 8), ul. M. Grażyńskiego 53

Pakiet edukacyjny "Zeszytów ekologicznych" to najnowsze wydawnictwo Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot stanowiące praktyczny przewodnik po założeniach i metodach edukacji ekologicznej budzącej szacunek do przyrody i wspomagającej odkrywanie w niej naszego miejsca – przystępnie i ciekawie opisane z punktu widzenia biologa, psychologa oraz czynnych nauczycieli. Wydawnictwo w głównej mierze skierowane jest do nauczycieli i edukatorów, ale każdy, kto posiada w sercu wrażliwość na przyrodę znajdzie w nich coś dla siebie.

Wystawa „Dzika Polska”, to kolekcja profesjonalnych, wielkoformatowych zdjęć największych polskich fotografików przyrody, przedstawiających najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski. Jeśli przyjrzymy się tym fotografiom, zauważymy, jak bardzo ulotne jest piękno poszczególnych miejsc, jak łatwo może ono zostać zniszczone. Celem wystawy i spotkania jest zachęcenie zwiedzających do zwrócenia uwagi na ginący obok nas świat przyrody i podjęcia działań dla ochrony lokalnych wartości przyrodniczych.

Zarówno spotkanie autorskie, jak i wernisaż wystawy zorganizowane zostały przy współpracy z Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego oraz Kołami Naukowymi Zrównoważonego Rozwoju „Widmo” (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ) i Psychologii Jakości Życia „Meritum” (Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ) i dofinansowane zostały ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dane kontaktowe:

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Osoba kontaktowa: Grzegorz Bożek, tel. 665 831 257
e-mail: [email protected]
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra
tel./fax: (+48) 33 817 14 68, tel. 33 818 31 53
www.pracownia.org.pl

 

Pakiet edukacyjny Zeszytów ekologicznych to praktyczny przewodnik po założeniach i metodach edukacji ekologicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię