W listopadzie gdańskie i gdyńskie dzieci będą miały okazję obejrzeć spektakl teatralno-edukacyjny pt. „Kosmiczny kosz na śmieci”.

Założeniem twórców jest wykorzystanie mechanizmu spektaklu jako interaktywnego sposobu nauczania.

Spektakl jest historią o Gustawie, zgorzkniałym dozorcy teatru, do którego pewnego dnia prosto z Kosmosu trafia intergalaktyczny śmieciarz Gorfo. Początkowo Gustaw jest pełen obaw co do nowego znajomego. Wie, że Gorfo jest inny, nie potrafi się do niego przekonać i planuje zamach na Przybysza…

Nieznajomość realiów naszej Planety wpędza Przybysza z Kosmosu w poważne tarapaty. W tym momencie do akcji wkraczają widzowie – dzieci, które pomagają rozwiązać problem bohaterów. W ten oto sposób zmieniają postępowanie Gustawa i tym samym ratują Przybysza z Kosmosu.
 
W całym tym zamieszaniu, Gorfo wyjawia w końcu prawdziwy powód swojego przybycia na Ziemię. Opowiada straszną historię o Śmietnikowym Potworze imieniem Ted, który zawładnął już prawie całą Galaktyką zanieczyszczając ją… a teraz zbliża się do naszej planety Ziemi.

Projekt "Kosmiczny kosz na śmieci" będzie realizowany w listopadzie br. w szkołach podstawowych na terenie Gdańska i Gdyni. Udział szkół w projekcie jest płatny.

Organizatorem Projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Artystyczne Kultywator 3Miejski. Pomysłodawcą spektaklu jest Kanadyjczyk David Cassel.

Źródło: www.gdansk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię