Fundacja Banku Ochrony Środowiska w II edycji szkolnego konkursu ?Postaw na Słońce? wyłoniła uczniów i opiekunów aż z 15 szkół. Laureaci najlepiej zrealizowali postawione przed nimi zagadnienia dotyczące odnawialnych źródeł energii.

W ramach konkursu niemal 1000 uczniów z gimnazjów i szkół średnich z całej Polski zdobyło bogatą wiedzę o metodach pozyskiwania energii, dowiedziało się czym jest OZE i nauczyło się projektować mikroinstalacje fotowoltaiczne. Następnie, całą zdobytą wiedzę przekazali społecznościom lokalnym w okolicach swoich szkół organizując konferencje, na których pojawiło się ponad 3000 gości!

Już na początku roku szkolnego nagrody powędrują do uczniów i ich opiekunów z 15 szkół, którzy najlepiej wywiązali się z postawionych przed nimi zadań.

Konkurs ma przyczynić się do wychowania nowego pokolenia świadomych ekologicznie obywateli, a być może również specjalistów w zakresie OZE. Już za kilka lat, być może za sprawą tych młodych ludzi, polska energetyka stanie się czysta, tania i innowacyjna.

Dzięki dwóm edycjom projektu ?Postaw na Słońce?, wyedukowano już 3000 uczniów, 8000 osób pojawiło się na ich konferencjach, a łącznie kilka milionów Polaków zetknęło się publikacjami Fundacji, zamieszczonymi w mediach.

Więcej na www.postawnaslonce.pl

Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię