W ramach kampanii ?Stop malarii? Polskiego Czerwonego Krzyża w połowie października ruszyła akcja fundraisingowa ?Siatka za siatkę?, która polega na zbiórce pieniądzy ze sprzedaży ekologicznych toreb i przeznaczenie ich na zakup moskitier chroniących lokalną ludność przed zakażeniem malarią.

Malaria wciąż stanowi jedną z trzech najgroźniejszych, oprócz AIDS i gruźlicy, chorób zakaźnych na świecie. W strefie jej zagrożenia mieszka 40% ludzkości, a co roku odnotowuje się 500 mln przypadków zachorowań. Malarii można zapobiec, śpiąc pod specjalną siatką – moskitierą i chroniąc się przed komarami. Trwałe, wytrzymałe siatki chronią przed zarażeniem przez ponad 5 lat i są najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobie.

Ambasadorką akcji jest Beata Pawlikowska, która osobiście zawiezie moskitiery do Afryki. Polski Czerwony Krzyż nawiązał współpracę z Kenijskim i Ugandyjskim Czerwonym Krzyżem, aby na miejscu wspólnie przeprowadzić akcję edukacyjną . 

Za 20 zł można otrzymać ekologiczną siatkę na zakupy wykonaną z polipropylenu tkanego. Akcja „Siatka za siatkę” potrwa do czerwca 2009 r. Oficjalnym sponsorem akcji jest Fraspo, które zajęło się produkcją 10 tys. toreb ekologicznych. Od września akcja prowadzona jest również w szkołach. 

Aby otrzymać ekologiczną siatkę na zakupy można:

1) odebrać ją osobiście po jednoczesnym przekazaniu 20 zł do puszki (Warszawa, ZG PCK, ul. Mokotowska 14, V piętro),   
2) wpłacić on-line 20 zł na akcję + 5 zł (koszty przesyłki) z dopiskiem "Siatka za siatkę", podać swoje dane i torba zostanie wysłana pocztą, 
3) wziąć udział w akcjach związanych z kampanią w całej Polsce

Źródło: www.stopmalarii.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię