Seminarium Wildlife Center of Virginia pod patronatem Ministerstwa Środowiska zakończyło się wielkim sukcesem. Wydarzenie, które odbyło się w dniach 6 -7 grudnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zgromadziło osoby zaangażowane w ochronę dzikiej przyrody z całego kraju.

Seminarium organizowane przez Wildlife Center of Virginia, Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, Lasy Państwowe oraz Fundację Mecenat Publiczno-Prywatny zakończyło się wielkim sukcesem. Uczestnicy seminarium mieli okazję nie tylko spotkać osobę, która zarządza jednym z największych
i najlepszych Ośrodków Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Stanach Zjednoczonych – Edwarda E. Clarka, ale także poznać przedstawicieli innych ośrodków z Polski, lekarzy weterynarii oraz osoby zaangażowane w opiekę nad zwierzętami dzikimi.

Uczestników warsztatów przywitali przedstawiciele organizatorów: Pani Dyrektor Helena Kamińska
z Wydziału Ochrony Przyrody Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Pani Małgorzata Czyżewska
z Wydziału Ochrony Przyrody Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz Pani Agata Tyszkiewicz, prezes Fundacji Mecenat Publiczno-Prywatny.

Podczas seminarium nie zabrakło żywej dyskusji na każdy z tematów poruszanych przez Edwarda E. Clarka, prezydenta Wildlife Center of Virginia. Prowadzący przedstawił uczestnikom sposoby przygotowania strategii działania ośrodka oraz zwrócił uwagę, jak ważne jest nawiązywanie współpracy między organizacjami chroniącymi dziką przyrodę.

„Organizacje, które chcą odnosić sukcesy, muszą współpracować i komunikować się z otoczeniem. Każda organizacja – nawet Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich musi działać jak firma komercyjna. Jedyna różnica polega na tym, że zysk jest inwestowany w organizację, na realizację jej misji. W tym celu potrzebny jest plan strategiczny rozwoju ośrodka i komunikacja ze społeczeństwem”. – tłumaczył uczestnikom seminarium Edward E. Clark.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął także Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Główny Lekarz Weterynarii oraz Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Patronat medialny nad seminarium objęły magazyny „Biznes i Ekologia”, „Życie Weterynaryjne”, telewizja TVR oraz portale ekologia.pl i zielonalekcja.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię