W czwartek, 11 grudnia o godz. 14 w Stargardzie Szczecińskim odbędzie się seminarium dla nauczycieli w ramach projektu ?Z puszką w dobry klimat?.

Program „Z puszką w dobry klimat” jest uzupełnieniem programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” Fundacji RECAL. W br. program jest prowadzony pilotażowo między innymi w Stargardzie Szczecińskim.

Podczas seminarium ze strony Fundacji Recal zaprezentowane będą zagadnienia edukacji ekologicznej w zakresie recyklingu aluminiowych puszek po napojach, w tym nieodpłatna oferta edukacyjna. Spotkanie polega na przedstawieniu korzyści ekonomicznych i ekologicznych płynących z recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Nauczycielom przekazywane są informacje na temat odzysku i ponownego wykorzystanie aluminium.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia otrzymują bezpłatnie pakiety edukacyjne i plakaty wspierające działalność edukacyjną nauczyciela w szkole. Pakiety zawierają informacje na temat recyklingu oraz scenariusze zabaw (pakiet przedszkolny) lub wskazówki metodologiczne (pakiet dla szkół). Wydanie pakietów i plakatów było dofinansowane przez Narodowy Fundusz

Ze strony British Council prezentację przygotuje Rzecznik Klimatu.

Źródło: Recal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię