Ścieżka jest wytyczona na terenie leśnictwa Sokołów w pobliżu wsi Wiatrowiec przy drodze Wiatrowiec ? Łabędnik Duży w drzewostanach gospodarczych typowych dla Nadleśnictwa Bartoszyce.

Nazwa ścieżki Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Leśna Szkółka" (Nadleśnictwo Bartoszyce. Połęcze 54, 11-200 Bartoszyce tel. 89 762 3783)
Długość ścieżki 1,2 km
Czas przebycia  
Trasa (miasta) Przy drodze Wiatrowiec – Łabędnik Duży
Opis Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Leśna Szkółka" jest wytyczona na terenie leśnictwa Sokołów w drzewostanach gospodarczych typowych dla Nadleśnictwa Bartoszyce.

Ścieżka obejmuje swoim przebiegiem szkółkę leśną, która jest dostępna do zwiedzania po wcześniejszym umówieniu się. Przy wejściu znajduje się wiata turystyczna dająca możliwość odpoczynku oraz plan ścieżki pozwalający zorientować się w jej przebiegu. Celem ścieżki jest przedstawienie pracy leśników w świetle zasad trwale zrównoważonej gospodarki leśnej. Poszczególne stanowiska poświęcone są zagadnieniom z zakresu ochrony, hodowli i użytkowania lasu i opisane barwnymi tablicami. Na płynącej w pobliżu rzece Pisie licznie występują bobry.

Źródło: RDLP w Olsztynie

Na płynącej w pobliżu rzece Pisie licznie występują bobry. / Fot. RDLP Olsztyn

Poszczególne stanowiska poświecone są zagadnieniom z zakresu ochrony, hodowli i użytkowania lasu i opisane barwnymi tablicami. / Fot. RDLP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię