Od piątku, 27 lutego do niedzieli, 5 kwietnia w Centrum Handlowym Reduta w Warszawie będzie można zobaczyć ekologiczny atak robotów stworzonych z elektrośmieci ? wystawę edukacyjną pod kryptonimem ?Przybysze z Planety WEEE ?. Organizatorami akcji są: Centrum Handlowe Reduta oraz ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, a jej partnerami ? Związek Komunalny Wisłok oraz firma Remondis Electrorecycling.

Wystawa odbywa się w ramach edukacyjnego programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” wdrożonego w CH Reduta.

Wystawa „Przybysze z Planety WEEE” została zorganizowana, aby w atrakcyjny, ciekawy i przystępny sposób przekazać wskazówki, ważne informacje oraz ciekawostki na temat selektywnej zbiórki i recyklingu elektrośmieci. Podczas trwania wystawy przeprowadzona będzie bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Główną ekspozycję stanowią Przybysze WEEE – rzeźby z elektrośmieci skonstruowane przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez podkarpacki Związek Komunalny „Wisłok” oraz ElektroEko.

Młodzi ekolodzy chcieli pokazać poprzez swoje prace, że urządzenia elektryczne
i elektroniczne za życia są bardzo pożyteczne, ale po swojej technicznej śmierci nie są już przyjazne środowisku i powinny zostać przekazane do recyklingu. Przybysze WEEE mają przestrzegać ludzi przed niewłaściwym postępowaniem z elektrośmieciami.

Zwiedzający będą mogli również obejrzeć komiksowe przygody „Zielonej Rodzinki”, zdjęcia o tematyce recyklingu oraz usiąść wygodnie na niekonwencjonalnej ławce recyklingowej wykonanej z przycisków do klawiatury.

Wystawa „Przybysze z Planety WEEE” jest adresowana do wycieczek szkolnych i przedszkolnych z nauczycielami. Położono nacisk na wymiar edukacyjny wystawy, tak, aby zwiedzający mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, a także o tym, jak powinno się prawidłowo postępować z elektrośmieciami i dlaczego właściwie nie wolno wyrzucać ich razem z innymi odpadami.

Wystawa stanowi dobrą okazję do zainteresowania młodzieży tematyką ekologii i selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci otrzymają ulotki edukacyjne, kolorowanki oraz będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami. Wybór miejsca na prezentację „Przybyszów z Planety WEEE” nie jest przypadkowy. W przyjaznym środowisku Centrum Handlowym Reduta zainicjowano pierwszy w Polsce edukacyjny projekt ekologiczny „Centrum z Klimatem”.

Partnerem merytorycznym „Centrum z Klimatem” jest Fundacja Nasza Ziemia. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz warszawska firma gospodarująca odpadami Byś.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię