Program edukacyjny ?Eko-szkoła? w ramach ?kids school ? eco learning?, stworzony przez firmę Panasonic i Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej głównie dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 11 lat, stwarza uczniom możliwość zdobycia wiedzy na temat zmian klimatycznych i możliwości ochrony naszej planety poprzez zabawę i w zrozumiały sposób.

Panasonic angażuje się w działania na rzecz społeczeństwa. Z tego względu oferujemy program edukacyjny dla naszego nowego pokolenia, aby nauczyć je przyjaznej postawy wobec naszej Ziemi. Panasonic promuje programy edukacji ekologicznej na całym świecie, a ten program jest naszym programem europejskim.

Po wprowadzeniu pilotażowego badania w Wielkiej Brytanii i Niemczech w 2009 roku, jesienią 2010 roku Panasonic zaczął dostarczać szkołom i nauczycielom bezpłatne materiały edukacyjne za pośrednictwem tej strony internetowej – dzięki tym materiałom mogą tworzyć własne lekcje ekologii. Dokumenty, materiały wideo i pomocne plany lekcji dają nauczycielom wszystko, co jest im potrzebne, aby uczyć dzieci ochrony środowiska w ciekawy i motywujący sposób. Szczegółowe informacje znajdziesz w Centrum Nauczyciela!

Ucząc się o tym, co oznacza ekologiczne postępowanie i ochrona naszego środowiska, dzieci prowadzą „Eko pamiętnik”, w którym notują i rysują to, czego się nauczyły. Mogą to być skutki globalnego ocieplenia lub sprawozdanie z akcji sprzątania okolicy, w której dzieci uczestniczyły – to zaledwie dwa przykłady takich notatek.

W ramach zachęty do uczestnictwa w programie „Eko-szkoła” i prowadzenia Eko-pamiętnika, szkoła może wysyłać pamiętniki dzieci do krajowego oddziału firmy Panasonic i wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać wspaniałe nagrody przygotowane przez firmę Panasonic. Powyżej znajdują się dodatkowe informacje i możliwość pobrania szablonu Eko-pamiętnika. Ta raczej teoretyczna metoda nie zastąpi nauki o ochronie środowiska podczas przebywania na zewnątrz, chociaż niektóre z polecanych zajęć programu „Eko-szkoła” mogą także odbywać się na powietrzu.

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię