Jazda na rowerze ma dobroczynny wpływ na zdrowie: poprawia kondycję, normalizuje poziom cukru we krwi, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew i poprawia pracę serca. Rower nie szkodzi środowisku – nie wydziela spalin!

Jazda na rowerze ułatwia kontakt z naturą, zmniejsza napięcie, stres. Daje też większą swobodę i szybkość, gdyż nie musimy tkwić w korkach.

Fundacja Ekologiczna Arka postawiła na promocję transportu rowerowego. Każdy, kto przejedzie 10 km na rowerze i będzie chciał to udokumentować, może dołączyć do Sztafety Rowerowej, nowej inicjatywy tej organizacji.

Uczestnicy zgłaszają się do akcji, podając m.in. przejechaną trasę, ilość kilometrów oraz zdjęcia ze swoich podróży rowerowych. Te materiały będą zamieszczane w kronice akcji. Ciekawym elementem akcji jest powstanie Rowerowego Lasu, gdzie dla każdego uczestnika będzie posadzone drzewo.

Ponadto w 10 miastach Polski odbędą się happeningi, warsztat, akcje medialne dotyczące promocji komunikacji rowerowej i ograniczania emisji CO2.

Więcej: http://fundacjaarka.pl/sztafeta-rowerowa

sztafeta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię