Za nami dwa dni pełne edukacyjnych i artystycznych doświadczeń. W piątek 18 maja oraz w sobotę 19 maja odbyły się pikniki ?Bioróżnorodność ? poznaj by zachować?, dedykowane w tym roku przyrodzie rodzimej. To bardzo wdzięczny i bliski każdemu temat, więc jubileuszowa edycja pikników jest dla nas wszystkich dużym sukcesem!

W piątek wydarzenie odbyło się w zespole pałacowo-parkowym Kolibki w Gdyni Orłowie. Licznie pojawiły się tam głównie różne grupy zorganizowane. Pogoda trochę kaprysiła, co być może wystraszyło to niektórych, ale Ci, którzy się nie poddali mogli liczyć na prawdziwą moc edukacyjnych wrażeń! Jak zwykle w tym dniu doświadczeni edukatorzy, lawirując w gąszczu przyrodniczych informacji, dostosowywali porcję wiedzy do wieku odwiedzających. Ten przekaz wzmacniany był poprzez różnorodne działania artystyczne, a także obrazowany autorskimi makietami niezawodnego jak zawsze Fab Labu Trójmiasto. Jak zawsze smaku i wyrazu dodał Teatr Delikates wciągający publiczność do wspólnej ?bioróżnorodnej? zabawy. Mieliśmy także okazję uratować z opresji jedną pleszkę i zapobiec przeciekaniu ?turystycznego? zbiornika na ryby ?Olsztyńskiej Szkoły Ichtiologów?. 

Weekend to czas dla rodzin, a także świetna okazja do spędzenia ?wolnego? na świeżym powietrzu. Mając taki potencjał jakim jest dostęp do morza, kolejny piknik odbył się wzdłuż głównej alei prowadzącej do molo w Parku im. R. Reagana w Gdańsku, gdzie zlokalizowano 45 stoisk edukacyjnych. W ciągu siedmiu godzin wytrwale przekonywano wszystkich, że nasza przyroda jest równie barwna i pełna niespodzianek, jak ta z lasów tropikalnych. Że nasze ptaki bywają ?rajsko? ubarwione, wśród motyli znajdziemy prawdziwych monarchów a inżynier mięczak potrafi wyczarować prawdziwy muszlochron!

Szacuje się, że w wydarzeniach wzięło udział ok. 4 500 osób. 

Zachęcamy do obejrzenia albumów ze zdjęciami z pikników:

– piątek: https://www.facebook.com/pg/Centrum-Informacji-i-Edukacji-Ekologicznej-w-Gda%C5%84sku-240542152691886/photos/?tab=album&album_id=1716539758425444

– sobota: https://www.facebook.com/pg/Centrum-Informacji-i-Edukacji-Ekologicznej-w-Gda%C5%84sku-240542152691886/photos/?tab=album&album_id=1720240531388700

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię