Warta Poznań swoimi inicjatywami dowodzi, że jej ekologiczne działania wpisują się w wieloletni, przemyślany projekt – mówi Magdalena Dutka, prezes zarządu spółki Abrys. Firma ta została właśnie Partnerem Merytorycznym ds. Ekologii Warty Poznań. Witamy w Zielonej Rodzinie!

Staramy się w Warcie Poznań systematycznie podnosić poziom kompetencji, także tych dotyczących zagadnień ekologicznych i szerzej rozumianego ESG. Współpraca z firmą Abrys to dla nas przede wszystkim szansa na pozyskiwanie wiedzy oraz narzędzi w działaniach na rzecz środowiska naturalnego – tłumaczy Jarosław Żubka, pełnomocnik Zarządu Warty Poznań ds. ESG i wizerunku. –  Podzieliliśmy wstępnie naszą współpracę na dwa obszary: jeden dotyczy całej społeczności skupionej wokół klubu, a drugi ma pomóc Warcie Poznań być podmiotem jeszcze bardziej świadomym ekologicznie. Jesteśmy na etapie ustalania „planu gry” na nadchodzące półrocze. Myślę, że dzięki tej współpracy damy się poznać z tej jeszcze bardziej zielonej strony.

Założona w 1988 roku firma Abrys od początku swojej działalności jest związana z Poznaniem. Nowy partner „Zielonych” wydaje czasopisma branżowe z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, organizuje w tym zakresie konferencje, kongresy i szkolenia, a także zajmuje się szeroko pojętą edukacją ekologiczną.

Warta Poznań to najstarszy, istniejący klub piłkarski w stolicy Wielkopolski i jeden z najstarszych w kraju. Piłkarze „Zielonych” byli wszędzie tam, gdzie działy się ważne dla polskiego futbolu, reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach świata. W 1927 roku Warta Poznań była jednym z założycieli ligi piłkarskiej w Polsce, czyli dzisiejszej Ekstraklasy. Oprócz rywalizacji o ligowe punkty Klub realizuje również szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i minimalizacji swojego wpływu na otoczenie. 

Abrys jest firmą od 35 lat zaangażowaną w ochronę środowiska, dlatego ogromne znaczenie ma dla nas współpraca z podmiotami realizującymi tę samą misję. A Warta Poznań swoimi inicjatywami dowodzi, że jej ekologiczne działania wpisują się w wieloletni, przemyślany projekt. Świadczą o tym m.in. akcje sadzenia drzew, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii czy promowanie mało emisyjnego transportu – podkreśla Magdalena Dutka, prezes zarządu firmy Abrys. – Odpowiedzialny społecznie i środowiskowo biznes w Polsce wymaga zaangażowania w edukację ekologiczną zarówno pracowników klubu, sympatyków drużyny, a także otoczenia społecznego. I właśnie w tych obszarach zaczęliśmy współdziałać z Wartą Poznań. Jak widać, łączyć może nie tylko piłka, ale i wspólna troska o stan środowiska naturalnego – dodała.

Więcej na temat obu Partnerów:

Warta Poznań: https://wartapoznan.pl/

ABRYS: https://abrys.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię