Już po raz ósmy Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i MDK są organizatorami Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się pomiędzy 28 a 31 maja.

Główne cele Festiwalu i założenia merytoryczne, z których najważniejszym jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna upowszechniana poprzez muzykę i poezję, znalazły rzesze zwolenników, odbiorców i fascynatów, przede wszystkim wśród najmłodszego pokolenia Polaków.

Tegoroczna edycja jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej stopnia podstawowego, gimnazjalnego oraz ponadgimnazjalnego. Po raz kolejny będzie mogła w nim wziąć udział młodzież niepełnosprawna. Patronaty honorowe w bieżącym roku objęli: Wojewoda Śląski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP – Sejmowa Komisja ds. Gospodarki, Bolesław Piecha – Poseł na Sejm RP– Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, Polski Komitet ds. UNESCO, Fundacja ”Nasza Ziemia.

Jednym z głównych celów Festiwalu jest upowszechnianie idei ekologicznych narzędziami sztuki  – piosenką i wierszem. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w VIII edycji Festiwalu codziennie prowadzone będą zajęcia z ekologii dla wszystkich uczestników, mające na celu uczenie dzieci i młodzieży przyrody w jej naturalnym środowisku.

Spotkania uczestników z pedagogami i twórcami służą doskonaleniu warsztatu wokalnego, interpretacyjnego, estradowego, choreograficzno-tanecznego, a także wymiana doświadczeń
w zakresie sztuki słowa.

Przesłuchania regionalne do Festiwalu w bieżącym roku odbędą się w Zespole Szkół nr 68 w Warszawie w 24 kwietnia oraz w Śląskim Centrum Muzycznym – "Muzyka i Ruch" w Rybniku 28 kwietnia br.

Harmonogram Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego

28 – 30 maja:
zajęcia warsztatowe z zakresu formy utworów poetyckich i sfery tematycznej wiersza,
zajęcia doskonalące umiejętności wokalne i interpretacyjne w dziedzinie piosenki,
spotkania z przyrodą i zapoznanie się z działaniami podejmowanymi na rzecz ochrony środowiska.
Konkurs Piosenki Ekologicznej, ogłoszenie listy laureatów Konkursu Piosenki
i Wiersza Ekologicznego.

31 maja: 
Koncert Galowy Festiwalu.

Źródło: www.mdk-raciborz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię