Lubicie pomagać ptakom i moglibyście je obserwować bez końca, a ptasi świergot koi Wasze nerwy? Jeśli tak, to zapraszamy do konkursu portalu ZielonaLekcja.pl skierowanego do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Do wygrania są 24 budki lęgowe do samodzielnego montażu, odpowiednie dla grupy ptaków: krętogłów, bogatka, kowalik, wróbel i mazurek, dodatkowo 24 zestawy nasion nasturcji i sałaty oraz 5 książek „Atlas ptaków. Poradnik obserwatora”!

Zapraszamy do konkursu, który na każdym etapie: pogadanki uświadamiającej, wspólnego tworzenia plakatu, szukania miejsca dla domku, wieszania budki, aż po obserwację zachowania ptaków może przynieść nie tylko radość z bliskiego obcowania z naturą, lecz także walory edukacyjne: dzieci dowiedzą się więcej na temat przychodzenia na świat piskląt oraz poznają ptasie zwyczaje. A nasionka nasturcji i sałaty oraz „Atlasy ptaków” dla nauczycieli dodatkowo zmotywują do konkursowych zmagań i uatrakcyjniają konkurs.

Kto może wziąć udział w konkursie i co należy zrobić?

Konkurs skierowany jest do grup przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych, zgłaszanych przez opiekuna (formularz zgłoszeniowy jest do pobrania pod artykułem). Dzieci wspólnie tworzą plakat dotyczący domków dla ptaków – tzw. budek lęgowych. Wskazówka: zajęcia plastyczne warto poprzedzić pogadanką. Plakaty mogą być wykonane dowolną techniką, a ich format nie może być mniejszy niż A3.

Do kiedy i jak należy wysłać zgłoszenie konkursowe?

Na plakaty wykonane grupowo przez dzieci (podpisane z tyłu nazwą grupy oraz adresem placówki) wraz z formularzem zgłoszeniowym czekamy do 30 kwietnia 2012 r. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Abrys, ul. Daleka 33, 60-124 Poznań, dopisek: ?Zielona Lekcja ? Ptaki?Wyniki ogłosimy w ciągu 30 dni od ostatecznej daty przyjmowania prac. Wyniki ogłosimy na www.zielonalekcja.pl.

Co można wygrać?

  • 12 najlepszych grup przedszkolnych i 12 najlepszych grup wczesnoszkolnych otrzyma budkę legową do samodzielnego montażu. Budki są odpowiednie dla grupy ptaków: krętogłów, bogatka, kowalik, wróbel i mazurek oraz dodatkowo każda z tych grup otrzyma pudełkowy zestaw: podłoże oraz nasiona nasturcji i sałaty. Budkę można zawiesić  wspólnie z dziećmi podczas spaceru, a potem przez cały rok obserwować, czy ptaki już ją zasiedliły. Natomiast roślinka ładnie umai parapet, a jej doglądanie przyniesie dzieciom dużo radości i pożytku.
  • pośród wszystkich nauczycieli / opiekunów zgłaszających grupy dzieci, wylosujemy 5 szczęśliwców, którzy otrzymają od nas „Atlas ptaków. Poradnik obserwatora”

Chcesz wiedzieć więcej o budkach lęgowych?

Polecamy lekturę następujących artykułów:


Informacje organizacyjne

W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 61 655 81 34, [email protected] .

Organizator:

ZielonaLekcja.pl skierowana jest do wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej planety!

Sponsorzy:
   

Patronat medialny:

 Mali Turyści to portal skierowany do rodziców poszukujących ciekawych miejsc, imprez i wydarzeń dla siebie i dla swoich pociech! Portal pomaga aktywnym rodzicom w wychowaniu wspaniałych i szczęśliwych dzieciaków!
Magazyn"Tropami Przyrody" bawi i uczy czytelników, pokazuje, jak ciekawa może być natura,   Pośród wszystkich nauczycieli lub opiekunów zgłaszających grupy dzieci, wylosujemy 5 szczęśliwców, którzy otrzymają od nas „Atlas ptaków. Poradnik obserwatora” od Wydawnictwa RM

Dodatkową nagrodą jest pudełkowy zestaw: podłoże oraz nasionka nasturcji i sałaty. / Fot. redster, www.sxc.hu

Do wygrania są 24 budki lęgowe do samodzielnego montażu! / Fot. Media&Doradztwo

Budki lęgowe są odpowiednie dla małych ptaków takich, jak wróbel, krętogłów czy mazurek. / Fot. Juha Soininen, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię