Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na spotkanie ph. Rowerowa Sieć. Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godz. 16:00 w siedzibie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43/46.

Okolice Zatoki Puckiej i Gdańskiej, Wyspa Sobieszewska, Westerplatte, Wisłoujście, opływ Motławy i Żuławy… Okolice znane lub zapomniane. A może wręcz nieodkryte?

Miejsca cenne przyrodniczo i historycznie, objęte ochroną prawną. Tradycyjne wioski rybackie i porty. Pozostałości mennonickich holenderskich zagród, wiatraków. Spichrze, domy podcieniowe i drewniane chaty. Ruiny kościołów, stelle, przydrożne kapliczki. Zabytki militarne i muzea.  Specyficzne krajobrazy obszarów deltowych i depresyjnych, gdzie człowiek od zawsze zmagał się z siłami natury. Plaże, ścieżki i drogi rowerowe. Czyli blisko 700 km z perspektywy siodełka rowerowego…

Podróżując jednośladem można być bliżej świata, więcej  zaobserwować. Odkryć barwy, zapachy, dźwięki. Fascynować się widokami po horyzont. Gdzie wyruszyć w drogę, co można odkryć i czym się zachwycać? Jak przygotować się do rowerowej podróży i jak bezpiecznie poruszać się po drogach? Gdzie znaleźć przydatne informacje i jak nie zabłądzić? 

O tym opowiedzą pomysłodawcy i realizatorzy projektu – Ewelina Kurach i Szymon Michalski. 

Spotkaniu towarzyszyć będzie uruchomienie strony oraz wernisaż wystawy fotograficznej, która przybliży uroki i niezapomniany charakter miejsc odwiedzonych przez realizatorów projektu.

Spotkanie realizowane jest w ramach promocji projektu „www.rowerowa-siec.pl – opracowanie i zinwentaryzowanie 10 tras i szlaków rowerowych oraz stworzenie i uruchomienie strony internetowej” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 Źródło: www.rowerowa-siec.pl

 

Podróżując jednośladem można być bliżej świata, więcej zaobserwować. / Fot. Christopher Bruno, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię