W ramach programu ?Klub przyjaciół Ziemi? w ubiegłą środę ? podczas wizyty w zajezdni ? łódzkie dzieci poznały proekologiczne zalety zbiorowego transportu. W ramach tego programu w maju dzieci czekają zajęcia na temat nieinwazyjnego obcowania z przyrodą w Lesie Łagiewnickim.

W środę, oprócz ekologicznych zalet, dzieci dowiedziały się o tym, gdzie się myje tramwaje, jak wygląda i do czego służy pantograf oraz wóz techniczny. Uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 101 w Łodzi podczas wizyty mieli okazję zobaczyć jak wygląda tramwaj z góry oraz z dołu, przyjrzeć się z bliska dźwigowi, który zjawia się na torach podczas awarii.

Wcześniej uczniowie zdobyli już wiedzę na temat opakowań, zdrowej żywności oraz wody. Jak podkreśla Joanna Jędrzejczak, koordynator projektu, najważniejsze jest, aby dzieci poznawały ekologię w sposób przystępny oraz ciekawy i stosowały ją na co dzień.

Spotkanie w zajezdni zostało zorganizowane przy udziale Fundacji Edukacji i Rozwoju Obywatelskiego FERSO w ramach programu „Klub przyjaciół Ziemi”, którego zadaniem jest edukacja ekologiczna dzieci. Program „Klub przyjaciół Ziemi” finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG, a jego partnerami są m.in. MPK Łódź oraz Wydział Zdrowia Publicznego UMŁ.

Źródło: www.uml.lodz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię