W kinie na warszawskim Bemowie wyświetlany jest nowy proekologiczny cykl pt. ?Przełącz się na ekologię?, który ma wskazać najmłodszym, jak chronić środowisko, dlaczego warto dokręcać kran, gasić światło i segregować śmieci.

Program Cinema Park realizowany jest w formie ponad trzy godzinnych cykli tematycznych obejmujących wizytę w sześciu multimedialnych salach kinowych: Sali Inspiracji, Sali Interakcji, Sali Wyobraźni, Sali Muzyki, Sali Ruchu oraz Sali 3D. Treści zawarte w cyklach tematycznych Cinema Park poruszają zagadnienia z wielu dziedzin nauki, dlatego zarówno dziecko, młodzież jak i osoba dorosła znajdą w nich coś dla siebie. Nowoczesna formuła, równoważąca elementy edukacji i rozrywki, oddziałująca na zmysły uczestników, ma na celu szybsze przyswajanie wiedzy. Dzięki różnorodności prezentowanych programów tematycznych można zajrzeć w głąb naszego ciała czy wyruszyć w podróż statkiem kosmicznym.

Wiedzę zdobywa się tu podczas interaktywnych pokazów polegających na wycieczce przez kilka sal interaktywnego kina. Program składa się bowiem z sześciu części a każda przynosi nowe doznania i porusza inne zmysły. Program  „Przełącz się na ekologię" ma na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowanie zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego wśród dzieci i młodzieży. Porusza problematykę ochrony naszej planety w odniesieniu do wspólnego domu wszystkich ludzi na Ziemi.

Wśród programów tematycznych znajdą się: Cztery Żywioły –  jest to program, który będzie sprzyjać lepszemu zrozumieniu globalnych procesów, które kształtują nasz świat. Dzięki oddziaływaniu na różne zmysły Cinema Park pokaże nam świat z zupełnie innej perspektywy. Dzięki ruchomym fotelom uczestnicy znajdą się w samym środku szalejącego huraganu i zobaczą monstrualnie wielkie fale tsunami. Wspólnie z naukowcami zbadają nieodkrytą jaskinię wewnątrz Ziemi. Obejrzą również film o sile, determinacji i bezinteresowności człowieka w świetle dramatycznych wydarzeń.

Królestwo zwierząt to program, dzięki któremu można poznać zróżnicowany świat zwierząt, dowiedzieć się, jak ważnym elementem naszego życia są gatunki żyjące obok nas oraz jak chronić ich naturalne środowisko i je same przed wyginięciem.

Wszystko o Człowieku – to program, który odkryje  tajemnice ludzkiego istnienia. Uczestnicy wybierają się w trójwymiarową podróż w głąb ciała, aby zobaczyć, jak wygląda od wewnątrz. W trakcie tej niezwykłej wyprawy uczestnicy dotrą do najmniejszych komórek ludzkiego ciała. Podczas podróży po cudach światowej architektury uczestnicy będą podziwiać zdolności rodzaju ludzkiego do twórczej pracy, dzięki której powstają najpiękniejsze budowle.

Źródło: www.cinemapark.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię