?Kran zakręcony – świat ocalony? takie hasło w ubiegły piątek 22 marca 2013 r. nie schodziło z ust dzieci z Przedszkola z Grupami Integracyjnymi nr 15, które obchodziły Światowy Dzień Wody.

Po przeprowadzonych pogadankach w grupach przedszkolaki wzięły udział w marszu, którego celem było zachęcanie przechodniów do oszczędzania wody poprzez rozdawanie własnoręcznie zrobionych ulotek. Jednak za główny cel postawiliśmy sobie wizytę w Urzędzie Miasta. Dzieci odwiedziły pracowników Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Departamentu Edukacji, którym także wręczyły ulotki. Ponad to przedszkolaki wzięły udział w rozmowach na temat oszczędzania wody z pracownikami UM.

Zwiększanie ekologicznej świadomości wśród najmłodszych członków społeczeństwa powinno stać się głównym celem dorosłych. W końcu to w dzieciach pokładamy nadzieję na lepsze jutro, gdyż to właśnie one stanowią przyszłość. Miejmy nadzieję, że proekologiczne postawy przedszkolaków zarażą resztę elbląskiej społeczności.

Autorka: Natalia Ślusarczyk, Przedszkole Z Grupami Integracyjnymi nr 15 w Elblągu, członek Elbląskiej Sieci Zielonej Flagi
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię