Gnieźnieńscy uczniowie Szkoły Podstawowej „Prymus” wzięli udział w prelekcji i warsztatach. Tematem przewodnim były odpady.  

Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zagadnienia dotyczące segregacji i recyklingu. Podczas prelekcji poruszono również temat związany z wytwarzaniem śmieci na świecie. Zwrócono uwagę na skalę zjawiska zanieczyszczeń odpadami oraz wpływ na organizmy żywe. Wnioski nasuwały się same. Najważniejszym z nich był fakt, że wiele odpadów da się ponownie wykorzystać nadając im często zupełnie nowe życie.

W klasach IV i V uczniowie po krótkim wprowadzeniu w tematykę z zakresu segregacji odpadów i recyklingu wykonali pracę plastyczną. Wykorzystano materiały, które wydawałoby się, że nadają się  już tylko do kosza. Każdy z uczniów stworzył swoje zwierzątko na starej płycie kompaktowej. Wśród nich znalazły się skrawki materiału, tasiemek oraz kawałki kartek  z bloku. Pomysły uczniów były różnorodne. Tworzone były w dużej mierze zwierzęta. Wśród nich znaleźć można było koty, psy, żaby, kraby, czy nawet  krowy i pandy.

Uczniowie klasy szóstej natomiast po prelekcji oraz dyskusji rozwiązali krótki ekoquiz. Miał on na celu  sprawdzenie tego, co uczniowie zapamiętali podczas zajęć.

Wszyscy zostali nagrodzeni tematycznymi komiksami.

Zajęcia zostały poprowadzone przez pracowników Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS z Poznania.

GALERIA ZDJĘĆ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię