Jak prawidłowo segregować odpady? Radzi Monika Franaszek, Kierownik Projektu ?Promocja Selektywnej Zbiórki Odpadów Opakowaniowych w Wybranych Dzielnicach Warszawy?.

1. Pamiętaj, do recyklingu nadają się tylko czyste, suche i niezatłuszczone odpady opakowaniowe.

2. Gdy jest tylko jeden pojemnik na odpady w kolorze czerwonym, wkładaj do niego papier, plastik, szkło i metal łącznie (zgniataj plastikowe butelki PET i metalowe puszki po napojach – pozwoli to na zaoszczędzenia miejsca w kontenerach i ich rzadsze opróżnianie).

3. Gdy jest kilka pojemników (worków):

  • Do pojemników niebieskich wrzucaj tylko papier.
  • Do pojemników żółtych wrzucaj tworzywa sztuczne, kartony po mleku i sokach oraz metal.
  • Gdy jest tylko jeden pojemnik na szkło, wrzucaj do niego szkło kolorowe i bezbarwne.
  • Gdy są dwa pojemniki na szkło: do pojemnika zielonego wkładaj szkło kolorowe, a do pojemnika białego wkładaj szkło bezbarwne.

 4. Wszystkie odpady, których nie możesz posegregować, czyli odpady niesegregowane, składaj w osobnym kontenerze lub w osobnej torbie.

5. Segreguj odpady opakowaniowe i zachęcaj do tego członków Twojej rodziny, znajomych, sąsiadów i kolegów z pracy. Nawet niewielki wysiłek każdego z nas przyczynia się do zwiększenia ochrony środowiska naturalnego w Polsce!

 Rady i plakat zostały zrealizowane na potrzeby projektu „Promocja Selektywnej Zbiórki Odpadów Opakowaniowych w Wybranych Dzielnicach Warszawy”, realizowanego przez Stowarzyszenie "Niepełnosprawni dla Środowiska EKON".

Potwory promujące projekt.

Plakat promujący projekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię