Warszawskie Ciepło to projekt informacyjno-edukacyjny przygotowany z myślą o warszawiakach. Projekt jest realizowany przez Vattenfall Heat Poland, Urząd Miasta Warszawy i Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (SPEC). Projekt ma poszerzyć wiedzę o różnych sposobach dostarczania ciepła do mieszkań, domów, biur i zakładów pracy.

Projekt dostarczy wiedzy na temat tego, które źródła ciepła są ekologiczne, bezpieczne, a które – niezawodne. Użytkownicy poznają również  zasady rozliczania rachunków za ogrzewanie i praktyczne sposoby oszczędzania ciepła. Z przeprowadzonych badań wynika, że wiedza na temat ciepła sieciowego jest niewystarczająca.

Projekt Warszawskie Ciepło uruchomił też stronę internetową poświęconą ogrzewaniu w warszawskich budynkach. Strona internetowa www.warszawskiecieplo.pl jest kompendium wiedzy na temat wszystkich źródeł ciepła wykorzystywanych do ogrzewania warszawskich budynków.

Odwiedzający stronę dowiedzą się o właściwościach takich źródeł ciepła jak ciepło sieciowe, kotłownie gazowe, olejowe, węglowe, ogrzewanie elektryczne czy alternatywne źródła pozyskiwania ciepła. Pomoże to odbiorcy wybrać źródło ciepła optymalne pod względem ekologii, bezpieczeństwa i ponoszonych kosztów.

Projekt Warszawskie Ciepło jest największym projektem edukacyjnym dotyczącym ogrzewania, jaki dotychczas miał miejsce w Warszawie. (…) Strona internetowa jest głównym źródłem informacji dla wszystkich, którzy chcą być świadomymi użytkownikami ciepła w swoich mieszkaniach – mówi Monika Mazurkiewicz, rzecznik prasowy SPEC.

Wciąż bardziej znane są mity niż fakty dotyczące ciepła sieciowego. Mieszkańcy Warszawy nie wiedzą, komu tak naprawdę płacą rachunki za ciepło w ich domu. Informacje zawarte na stronie dokładnie wyjaśnią, jak rozliczane jest ciepło sieciowe – kto jest producentem ciepła, kto jego dostawcą, a kto rozlicza koszty za zużyte ciepło – mówi Agata Granowska, Główny Specjalista ds. Marketingu w Vattenfall Heat Poland – Przedstawione są także praktyczne rady, które pomogą zmniejszyć wydatki na ogrzewanie oraz postępować w sposób przyjazny dla środowiska.

Na stronie znajduje się też m.in. słowniczek „ciepłych wyrazów kłopotliwych”.

Źródło: www.warszawskiecieplo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię