Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie jako pierwsi uczestniczyli w nowatorskim projekcie ?Kocham życie, nie boję się ognia?, który od stycznia realizuje Państwowa Straż Pożarna.

Pomysłodawcami akcji są Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz st. bryg. inż. Marek Szczech, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej. Podczas spotkań, w których wzięło już udział 350 uczniów, strażacy zapoznają pierwszoklasistów ze specyfiką pracy straży pożarnej, możliwymi zagrożeniami oraz właściwą postawą podczas niebezpieczeństwa.

Profilaktyczne zajęcia z edukacji przeciwpożarowej to tak naprawdę kontynuacja ubiegłorocznej akcji „Kocham życie”, podczas której rozdawaliśmy kamizelki ratunkowe, propagując bezpieczny wypoczynek na jeziorach województwa. (…)Tym razem chcemy skupić się na edukacji dzieci, które często stają się jedynymi świadkami niebezpiecznych pożarów i to właśnie one wzywają na pomoc służby ratownicze. (…) Chcemy, aby spotkanie dzieci ze strażakami uczyło przez zabawę. Stąd przyjęliśmy formę konkursu plastycznego, w którym dzieci mają za zadanie narysować jak wyobrażają sobie pracę strażaka – wyjaśnia marszałek Jacek Protas.

Autorów najlepszych prac nagrodzonych w danej szkole, marszałek nagrodzi dodatkowymi upominkami. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach „Kuriera Iławskiego”. W kolejce na udział strażaków w zajęciach z uczniami czekają kolejne szkoły podstawowe województwa warmińsko-mazurskiego.

Źródło: Gabinet Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię