Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku organizuje dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego konkurs plastyczny ?RE-BOMBKA?.

Tradycja własnoręcznego wykonywania zabawek choinkowych jest dalej żywa w naszym regionie. Tworzy się je głównie z papieru i bibuły.

Konkurs plastyczny polega na wykonaniu ozdoby choinkowej z materiałów pozyskanych w ramach recyklingu. Organizaotrzy zachęcają do zapoznania się z alternatywnymi metodami powtórnego wykorzystania materiałów, które na pierwszy rzut oka wydają się niepotrzebne, kształtując w ten sposób postawy przyjazne środowisku naturalnemu. Jest to wyśmienita okazja do rozwoju kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych. Prace laureatów konkursu będą wyeksponowane na choinkach! Organizatorzy proszą o tworzenie ozdób odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Terminarz konkursu:

  • 30 listopada – termin dostarczenia ozdób choinkowych na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej Gdańsku, ul. Straganiarska 43-46, 80-837 Gdańsk wraz z formularzami zgłoszeniowymi;
  • 4 grudnia – ogłoszenie wyników konkursu

Źródło: ciee-gda.pl

 
 

Konkurs plastyczny polega na wykonaniu ozdoby choinkowej z materiałów pozyskanych w ramach recyklingu. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię