Na przełomie roku startuje I edycja Programu W 90 DNI do EKO. Program jest wspierany przez największe polskie aglomeracje oraz proekologiczne: miasta, miejscowości i organizacje.

W 90 DNI do EKO pokazuje, jak prostymi sposobami w ciągu 90 dni można poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Data rozpoczęcia Programu nie jest przypadkowa – zbiega się z tradycją postanowień noworocznych, z których wiele dotyczy aktywniejszej dbałości o zdrowie, kondycję i dietę.
 
Do wygrania ekożywność na 90 dni!
 
W pierwszym etapie Programu W 90 DNI do EKO organizatorzy poszukują osoby, która zostanie jednym z dwóch EKObohaterów. EKObohaterowie przez cały okres trwania akcji będą zaopatrywani w ekologiczną żywność, a swoimi doświadczeniami i odczuciami związanymi ze zmianą diety będą regularnie dzielić się z innymi (wpisy i zdjęcia na stronie Programu). Jednocześnie EKObohaterowie będą ze sobą rywalizować i walczyć o poparcie pozostałych uczestników Programu, którzy również będą wdrażać w swoje życie proekologiczne nawyki.
 
EKObohaterowie zostaną wyłonieni spośród zarejestrowanych uczestników akcji przed 15 stycznia 2013 r, kiedy to oficjalnie rozpoczyna się Program W 90 DNI do EKO. Aby wziąć w nim udział i stanąć do walki o ekologiczne jedzenie na 90 dni, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie: www.90dnidoeko.pl.
 
Małe kroki, opieka specjalistów i zdrowa rywalizacja
 
Merytoryczny plan Programu W 90 DNI do EKO został opracowany przez dietetyków i psychologów. Zarejestrowani uczestnicy są prowadzeni przez ekspertów w taki sposób, aby na własnym przykładzie doświadczyli, że nawet najmniejsze decyzje i proekologiczne zmiany mają nie tylko głęboki sens, ale i prawdziwą skuteczność. Uczestnicy otrzymują przez platformę www.90dnidoeko.pl codzienne proste zadania i wskazówki, które pozwalają im w łagodny, naturalny sposób, metodą małych kroków przestawić się na eko i wprowadzić zdrowe zasady do swojego życia.
 
Tym, co wyróżnia Program jest też jego forma – uczestnicy wykonując zadania gromadzą punkty, przemieniając tym samym proces pracy nad sobą w angażującą grę i zdrową (nomen omen) rywalizację.  
 
W 90 DNI do EKO to 90-dniowy diet coaching, którytrenuje w rozwijaniu świadomości, wiedzy i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia, zwłaszcza (choć nie tylko) sposobu odżywiania. Program kładzie nacisk również na aktywność fizyczną i zasady zrównoważonego rozwoju, które przyczyniają się do budowania lepszego życia wokół nas.
 
Dlaczego 90 dni? Tyle wystarczy, żeby dokonać realnych zmian w swoim organizmie. Mamy w sobie ok. 5 litrów krwi. Krwinka czerwona żyje ok. 120 dni, ale już po 90 zauważamy symptomy odnowy krwi i zmiany jej jakości. W miarę jak stare komórki w krwiobiegu są zastępowane komórkami powstałymi z nowego materiału, nasze samopoczucie stopniowo się poprawia.
 
W 90 DNI do EKO może pomóc w zrealizowaniu noworocznych postanowień – mówi dr Krzysztof Broclawik z Grupy Trenerskiej Mentor – Stoją za nim godziwe wartości i realistyczne założenia dotyczące motywacji. Małe kroki prowadzą do wielkich wyników!
 
Patroni – ekologiczna koalicja miast, gmin i organizacji
 
Program pozyskał wyjątkowych Partnerów. Są nimi największe aglomeracje i miasta realizujące proekologiczne inicjatywy oraz szczególnie aktywni regionalni liderzy, którym zawdzięczamy liczne ekologiczne azyle na mapie Polski i którzy udowadniają, że nie trzeba być wielkim, aby dokonywać wspaniałych dzieł na rzecz środowiska naturalnego.
 
Partnerzy W 90 DNI do EKO: Warszawa, miasto kampanii Wiem co jem!. Łódź – miasto największych ekotargów, ReAct Fashion Show, inicjatywy Łódź Rowerowa. Katowice stolica metropolii śląskiej angażująca się m.in. w ochronę środowiska przed hałasem. Dąbrowa Górnicza – najbardziej zielone miasto aglomeracji górnośląskiej; największe, które zdecydowanie postawiło na ekologię i na zdrowy tryb życia. 
 
W 90 DNI do EKO wspierają: Związek Gmin i Miast Morskich oraz Województwo Lubelskie, którego strategia marki „Smakuj życie” sumuje kluczowe wartości Programu. Partnerami są także Gmina KarlinoLider Polskiej Ekologii 2011, Gmina Stoszowice – zwycięzca konkursu Gmina przyszłości 2011, w której zbudowano pierwszą w Polsce szkołę pasywną, o niemal zerowym zużyciu energii oraz Rabka-Zdrój – uzdrowisko z wyjątkowym mikroklimatem, „Miasto Dzieci Świata” (tytuł nadany przez UNESCO). – Myślę, że ta inicjatywa zachęci zarówno mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój jak i turystów oraz kuracjuszy do aktywnego wypoczynku, życia w kontakcie z naturą oraz pozbycia się złych nawyków żywieniowych – uważa Ewa Przybyło, burmistrz Rabki-Zdrój.
Pierwszym Partnerem 90 DNI została Dolina Baryczy – partnerstwo aktywnych mieszkańców, działających na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu. Najmłodszym – Gmina Mielno, która 10.02.2013 stanie się zimową stolicą Polski.
 
Program poparło wiele środowisk, w tym: Slow Food Youth Warszawa (koordynator projektu Szkoła na widelcu), Stowarzyszenie Polska Akademia Smaku, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju i Ekologiczny.Torun.pl, Fundacja Wiemy Co Jemy oraz Małopolskie Stowarzyszenie Rolników EkologicznychNatura”.
 
Wsparcia naukowego udzieliły prof. Ewa Rembiałkowska, dr Aneta Załęcka, dr Renata Kazimierczak, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Koordynatorem Programu jest ORGANIC Farma Zdrowia, która m.in. ufundowała 90dniową dietę EKObohaterów oraz oddelegowała do współpracy przy Programie swoich dietetyków. Wsparcie profesjonalnych psychologów, ekspertów od motywacji i małych kroków Program otrzymał od Grupy Trenerskiej MENTOR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię