Tramwaj wodny, napędzany energią słoneczną, który za 2 tygodnie będzie kursował po Brdzie, wciąż nie ma nazwy. Trwa konkurs na jej wyłonienie.

Konkurs ma charakter otwarty, więc może w nim wziąć udział każda pełnoletnia osoba. Propozycje nazw, maksymalnie dwuwyrazowych  przyjmowane są do 15 września br.

Bydgoskie MZK zamówiło dwa statki, które będą kursowały na trasie Bydgoskiego Tramwaju Wodnego. Statki są napędzane energią słoneczną, co sprawia będą jedynymi w kraju ekologicznymi, pływającymi środkami transportu miejskiego. Pojazdy mogą płynąć z prędkością ok. 12 km/h. Pierwsza jednostka dotarła do Bydgoszczy 30 sierpnia. Dla mieszkańców będzie dostępna za ok. 2 tygodnie, po przejściu testów. Natomiast druga przypłynie do Bydgoszczy w przyszłym roku.

Prace konkursowe powinny zostać przesłane e-mailem na [email protected] lub dostarczone osobiście do sekretariatu Wydziału Promocji (ul. Jezuicka 1, pokój 106 A) do 15 września br. do godz. 14.00.

Nagrodą dla autora zwycięskiej nazwy jest roczny imienny bilet dla 2 osób na bezpłatne przejazdy tramwajem wodnym. Wyniki zostaną opublikowane 18 września br. m.in. na stronie www.bydgoszcz.pl.

Źródło: www.bydgoszcz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię