Już teraz przyłącz się do akcji organizowanej w ramach Święta Drzewa, oddaj pusty kartridż i posadź jedno z 5 tysięcy nowych drzew!

Tegoroczna, dziewiąta edycja imprezy odbędzie się 10. października 2012 roku i, jak przewiduje organizator, udział w niej weźmie aż 40 tysięcy uczestników.
 
Święto Drzewa to ogólnopolski projekt organizowany od 2003 roku przez Klub Gaja. Jego głównym założeniem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Dzięki akcji w tym roku w Polsce przybędzie kilka tysięcy nowych drzew. Wielkie sadzenie w październiku, ale już dzisiaj może się przyłączyć do niego każdy użytkownik drukarki.
 
Co zrobić, aby wesprzeć tegoroczne wydarzenie? Wystarczy oddać zużyty kartridż w ramach prowadzonej przez firmę Eco Service zbiórki pustych wkładów do drukarki. W wybranych sklepach w całej Polsce (Media Markt i Saturn) dostępne są bezpłatne koperty zwrotne Eco Service na puste wkłady atramentowe. Wystarczy włożyć kartridż do środka, a następnie – również za darmo – wysłać go pocztą. Puste tonery do drukarek laserowych można wrzucić do specjalnych pojemników ustawionych w sklepach. Każdy oddany w ramach akcji „Oddaj kartridż, posadź drzewo” pusty wkład do drukarki wspiera kupno sadzonek drzew, a oddane w ten sposób kartridże trafiają zamiast na wysypisko śmieci – do reprodukcji, dziki czemu mogą być ponownie wykorzystane.
 
Warto mieć na uwadze, że refabrykacja to spora oszczędność surowców. Jak przekonuje Marcin Adamski, prezes Eco Service – spółki wchodzącej w skład grupy Black Point, aktywnie wspierającej program sadzenia drzew: Przy produkcji tuszy i tonerów z użyciem refabrykowanych kartridży zużywa się nieporównywalnie mniej energii i surowców – np. stali czy aluminium – niż przy wytwarzaniu ich od podstaw! Refabrykacja, czyli ponowne wykorzystanie w procesie produkcji wybranych podzespołów z recyklingu, ogranicza emisję CO? nawet do 60% i oznacza mniejsze zużycie ropy naftowej – w przypadku kartridża laserowego nawet o 4 litry.
 
Święto Drzewa przygotowywane jest corocznie we współpracy z samorządami, instytucjami państwowymi, a także przedsiębiorstwami. Jak mówi Marcin Adamski, prezes Eco Service: -Współpracujemy w ramach tej akcji od 2007 roku, ponieważ chcemy angażować się w ochronę przyrody oraz promować zrównoważony i odpowiedzialny styl życia. W ramach akcji firma sfinansowała posadzenie 13 tysięcy drzew.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię