Rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji dziś o godz. 13.00, przy metrze Młociny odbędzie się konferencja prasowa prof. Macieja Nowickiego, Ministra Środowiska.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  odbywa się pod hasłem „Popraw klimat swojego miasta” . To coroczna kampania, która pokazuje  rozwiązania alternatywne wobec jazdy samochodem.  Jej  celem jest zachęcenie władz lokalnych  do  proekologicznych przedsięwzięć dotyczących m.in. wprowadzenia w swoich miejscowościach  i promowania takich środków transportu, które są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Prywatne samochody emitują dużą ilość gazów cieplarnianych które przyczyniają się do zmian klimatu. Poważnie wpływają także na jakość życia w mieście. Ważne jest zatem, aby władze publiczne oraz obywatele całej Unii Europejskiej korzystali ze środków transportu,  które są zgodne z wymogami zrównoważonego rozwoju. Pomogłoby to zredukować negatywny wpływ samochodów na klimat oraz poprawić warunki życia w naszych miastach –  Stavros Dimas, Komisarz ds. Środowiska

Kampania pod hasłem „Popraw klimat swojego miasta”  koordynowana jest w całym kraju przez Ministerstwo Środowiska.

Źródło: mos.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię