2-3 i 6 sierpnia br. odbędzie się wielki rodzinny piknik w Michałowicach w Małopolsce. W programie ekologiczne rozrywki: ścianka wspinaczkowa, maraton rowerowy, a także wesołe miasteczko, zawody strzeleckie, pokazy ogni sztucznych, widowisko „Teatr Ognia” czy teatrzyk dla dzieci. Podczas pikniku dojdzie do upamiętnienia Marsz I Kompanii Kadrowej Strzelców Piłsudskiego.

Piknik Wolności to w tym roku trzydniowa impreza organizowana przez Gminę Michałowice przy wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Starostwa Powiatowego w Krakowie. Kadrówka jest cykliczną imprezą upamiętniającą Marsz I Kompanii Kadrowej Strzelców Józefa Piłsudskiego. W tym roku odbywa się już 94 rocznica Marszu oraz V Piknik Wolności, które mają charakter zdecydowanie ponadregionalny – marsz odbywa się na trasie Kraków – Michałowice – Kielce. W Michałowicach uczestnicy Marszu zatrzymują się, aby złożyć kwiaty pod Obeliskiem, symbolizującym granicę pomiędzy dwoma zaborami, a potem na boisku sportowym w Michałowicach, by odpocząć i posilić się tradycyjną wojskową grochówką.

Pierwszy dzień Pikniku (sobota), upłynie pod znakiem V Maratonu Rowerowego MTB Michałowice – 5. edycja Maratonu, organizowanego cyklicznie i gromadzącego rokrocznie w Michałowicach bikerów z całego województwa, ale również spoza Małopolski. Wysoki poziom MTB Michałowice, interesująca trasa wytyczona przy uwzględnieniu różnorodności terenu, biegnąca także ścieżkami rowerowymi, jak również cenne nagrody z roku na rok (m.in. ekskluzywna rama) przyciągają do Michałowic coraz więcej miłośników rowerowej rywalizacji. Sobotni wieczór uświetnią Doniu i Liber. Z kolei główną atrakcją niedzielnego popołudnia będą koncerty Małgorzaty Ostrowskiej i Renaty Przemyk.

Kadrówka jest połączeniem imprezy rekreacyjnej z elementami edukacji patriotycznej. I tak, na drugi dzień Pikniku Wolności organizatorzy przygotowują m.in. Koncert Pieśni Legionowej, prezentujący tradycyjne utwory patriotyczne w wykonaniu orkiestr dętych i chórów.

Źródło: www.wrotamalopolski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię