Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Tradycją Miasta Koła, angażującego się w realizację działań z zakresu edukacji ekologicznej w zakresie odpadów, jest organizacja konkursu plastycznego, nawiązującego właśnie do tego hasła. Finał konkursu odbył się w piątek w kolskim Ratuszu. 

Organizatorem konkursu plastycznego „Podaj dalej… drugie życie odpadów”  był Burmistrz Miasta Koła. W konkursie brali udział przedszkolaki w wieku 5-6 lat oraz uczniowie szkół podstawowych klasy I. Łącznie wzięło udział 82 dzieci z 12 placówek edukacyjnych. Ich zadaniem było przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej, której tematem  było hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata ?Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Organizatorem i koordynatorem I etapu ? szkolnego był nauczyciel, wychowawca miejscowej placówki, który jest zobowiązany był do przeprowadzenia przeglądu złożonych do konkursu prac i wybrania w oparciu o ustalone przez siebie kryteria maksymalnie dziesięciu najlepszych prac, które do 10 października zostały dostarczone do Urzędu Miasta w Kole. Wyboru laureatów dokonało jury.

Uroczysty finał konkursu miał miejsce 21 października w Ratuszu Miejskim w Kole. Laureaci otrzymali nagrody książkowe z rąk Bogusławy Szczecińskiej, Sekretarz Miasta Koła.

Kampanię edukacyjną w  zakresie gospodarki odpadami na zlecenie Miasta Koła realizuje Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS.

GALERIA

« z 2 »

logo-b-podpKonkurs był  dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię