Trwa konkurs pt. ?Eko kartka pocztowa 2009?. Konkurs ma jedną edycję i odbywa się w związku z organizacją międzynarodowej konferencji ?Post Kioto? w Polsce.

Organizatorem konkursu jest Dział Kulturalny Ambasady Francji, XIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi i Zespół Szkół nr 53 (XVI LO im. S. Sempołowskiej i Gimnazjum nr 53 im. S. Sempołowskiej) w Warszawie.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Adresowany jest do młodzieży gimnazjów i liceów dwujęzycznych z językiem francuskim oraz młodzieży innych szkół, uczącej się języka francuskiego.

Celem konkursu jest upowszechnienie zapisów z Kioto, uwrażliwienie młodzieży na problemy ochrony środowiska i wykorzystanie technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Konkurs polega na samodzielnym opracowaniu ekologicznej kartki pocztowej w formie elektronicznej, która będzie zawierała: wizualne odwołanie do problematyki ujętej w protokole z Kioto oraz slogan w języku polskim i francuskim nawiązujący do treści protokołu z Kioto.

Prace oceniane będą przez kilkuosobowe profesjonalne jury złożone m.in. z przedstawiciela Ambasady Francji, artysty plastyka, przedstawiciela organizacji zajmującej się ochroną środowiska.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 marca 2009 r. Prace należy nadsyłać do 30 kwietnia 2009 r. Rozwiązanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 5 czerwca 2009 r. w Dniu Ochrony Środowiska zapisanym w kalendarzu UNESCO w siedzibie XIII LO w Łodzi.

Regulamin konkursu pobierz

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię