„Atrakcje przyrodnicze wysp Uznam-Karsibór? to projekt współfinansowany ze środków Unii, realizowany wspólnie z Niemieckim Związkiem Ochrony Przyrody ? Grupą Regionalną Uznam. Polska część projektu obejmowała utworzenie placu edukacyjnego o walorach przyrodniczych wyspy Karsibór i Delty Świny, ogólnodostępnego, skierowanego zarówno do turystów, jak i mieszkańców Świnoujścia.

Nazwa ścieżki Plac Edukacji Przyrodniczej
Powierzchnia 921 mkw.
Czas przebycia  
Trasa (miasta) Wyspa Karsibór, ul. 1 Maja, przed Filią Miejskiego Domu Kultury 
Opis (krótki)

Plac Edukacji Przyrodniczej to efekt polsko-niemieckiego projektu „ Atrakcje przyrodnicze wysp Uznam – Karsibór” z udziałem Miasta Świnoujście oraz Niemieckim Związkiem Ochrony Przyrody – Grupa Regionalna Uznam (NABU Uznam). Ideą obu partnerów  była chęć ożywienia turystycznego oraz wypromowanie regionu .

 
Polska część projektu obejmuje utworzenie placu edukacyjnego o walorach przyrodniczych wyspy Karsibór i Delty Świny, ogólnodostępnego, skierowanego zarówno do turystów, jak i mieszkańców Świnoujścia. Zagospodarowano teren o powierzchni 921 metrów kwadratowych, na którym wydzielone zostały trzy strefy: edukacyjna-wyposażona w tablice i gry edukacyjne ; sprawnościowa – zabawki sprawnościowe dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży i wypoczynkowa – wyposażona altankę, ławki, stojaki na rowery. Cały teren został oświetlony latarniami.

 Źródło: eswinoujscie.pl, mentor-polska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię