Połączenie aktywności fizycznej i ochrony zasobów naturalnych jest ideą tego projektu Fundacji Recal. Oba te elementy przyczyniają się do utrzymania w dobrej kondycji nas samych jak i otaczającego nas środowiska.

Zasada projektu “Piłki za puszki” jest prosta. Wystarczy przynieść na swój obiekt sportowy, w tym na „Orlika”, puste puszki po napojach i wrzucić do specjalnego, żółtego pojemnika siatkowego. Oprócz korzyści ekologicznych płynących z recyklingu, takich jak ochrona zasobów naturalnych i ochrona klimatu, jest także wymierna korzyść dla użytkowników danego obiektu.

Całość pieniędzy ze sprzedaży puszek przeznaczane są na zakup wyposażenia sportowego. Za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 60 sztuk), obiekt otrzymuje wysokiej jakości piłkę nożną lub do siatkówki lub do koszykówki. Obiekty biorące udział w projekcie są oznaczone specjalnymi tablicami informacyjnymi.

Projekt “Piłki za puszki” Fundacja RECAL zainicjowała w 2011 roku wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Aktualnie w zależności od regionu bezpłatny odbiór zebranego surowca realizowany jest przez jednego z dwóch Partnerów, którymi są RECAN Organizacja Odzysku oraz przedsiębiorstwo REMONDIS. Fundacja RECAL chętnie nawiąże kontakt z kolejnymi Partnerami.

Aktualnie Projekt realizowany jest obecnie na 50 obiektach, głównie na „Orlikach”, w granicach administracyjnych miast: Legnica, Opole, Poznań, Sosnowiec, Tuchola, powiecie dzierżoniowskim, gminie Kęsowo oraz czterech regionach w promieniu 50 km od miejscowości: Warszawa, Radomsko, Lublin oraz Września.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię