10 czerwca w Pobiedziskach odbędzie się IX Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest ochrona powietrza. 

Organizatorem imprezy jest Gmina Pobiedziska we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Lasami Państwowymi Nadleśnictwo Czerniejewo, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Zakładem Komunalnym w Pobiedziskach, GOAP, Związkiem Międzygminnym „Puszcza Zielonka”, Wielkopolską Agencją Zarządzania Energią, a także Schroniskiem dla Zwierząt w Skałowie.

W ramach pikniku będzie miała miejsce akcja wymiany makulatury na drzewko, które będzie można otrzymać za każde 3 kg makulatury. Odbędzie się także konkurs na najlepsze stoisko ekologiczno-edukacyjne szkół i przedszkoli. Tematem przewodnim stoisk ma być hasło przewodnie pikniku. Ponadto będzie można wziąć udział w akcji znakowania rowerów, pokazie sprzętu pneumatycznego używanego przez straż pożarną oraz grach i zabawach dla najmłodszych.

pobiedziska

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Depositphotos/przemekklos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię