4 czerwca w miejscowości Pakosław odbył się Piknik Ekologiczny. Wśród atrakcji było m.in. tworzenie recyklingowej biżuterii, notesów oraz ekoorganizerów. Można było wziąć również udział w nietypowej zabawie pn. „wKOŁO odpadów”. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zakład Gospodarki Komunalnej we Lwówku we współpracy z Zespołem Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Emilii Szczanieckiej w Pakosławiu.

– Dzieci bardzo angażowały się w prace twórczego wykorzystania odpadów i z przyjemnością robiły kolczyki i bransoletki z wikliny papierowej, notesy z pozostałości po pudełkach kartonowych czy też ozdabiały wielkie metalowe puszki. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się tradycyjnie już koło fortuny, w którym za prawidłową odpowiedź, wykonane zadanie bądź rozwiązany rebus można było otrzymać upominek – powiedziała Marta Siatka, koordynator projektów edukacyjnych w Dziale Edukacji Ekologicznej ABRYS.

W ramach pikniku odbyło się również przedstawienie teatralne o środowisku i pokaz mody ekologicznej. Wręczane były także nagrody w licznych konkursach, realizowanych w ramach projektu pn. „Edukujemy siebie i społeczeństwo naszej gminy”. Dużym wydarzeniem był również barwny przemarsz ulicami Pakosławia w towarzystwie Lwóweckiej Orkiestry Dętej. Podczas pikniku nie zabrakło także Zielniaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię