Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Terenowy w Lublinie wraz z Pocztą Polską Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Lublinie zapraszają na wystawę fotograficzną pt. „Parki Krajobrazowe Lubelszczyzny 2011”.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 1 lipca br. o godzinie 12 w gmachu głównym Poczty Polskiej przy ulicy Krakowskie Przedmieście 50 w Lublinie.

Lubelszczyzna położona pomiędzy dwiema dużymi rzekami – Wisłą i Bugiem – i przecięta w poprzek trzecią  – Wieprzem, zajmuje szczególne miejsce na przyrodniczej mapie Polski. Tutaj znajdują się dwa parki narodowe i aż siedemnaście parków krajobrazowych (PK). Żadne inne województwo nie może pochwalić się aż taką ich liczbą!
Bogactwo krajobrazów i przyrodniczej różnorodności Ziemi Lubelskiej starali się uchwycić i pokazać autorzy prac, jakie zaprezentowane zostaną na wystawie "Parki Krajobrazowe Lubelszczyzny 2011". Wystawę będzie można zwiedzać przez cały okres wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia na parterze budynku Poczty Głównej. Wstęp bezpłatny.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Lublina, Lubelszczyzny, a także turystów odwiedzających nasz region.

Źródło: www.lubelskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię