Z okazji Światowego Dnia Wody dzieci z ?Przedszkola nr 6 ?Pod Zielonym Parasolem? w Morągu uczestniczyły w ?Paradzie Kropel Wody?.

 W tym dniu wszystkie przedszkolaki, wyposażone w wykonane samodzielnie lub przy pomocy rodziców w domu sylwety kropel wody na patyczkach oraz transparenty z hasłami ekologicznymi, przemaszerowały ulicami miasta. Napotykanym przechodniom wręczały ulotki zachęcające do prostych, codziennych sposobów oszczędzania wody.

W prowadzonych krótkich rozmowach przekonywały o tym, jak ważną rolę spełnia ona w życiu człowieka, zwierząt i roślin oraz dlaczego należy dbać o jej zasoby. Parada wywołała duże zainteresowanie przechodniów, którzy nie szczędzili dzieciom pochwał za podjętą inicjatywę. Akcję poparli również panowie: Tadeusz Sobierajski, burmistrz Morąga oraz Marek Siudak, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury, z którymi przedszkolaki spotkały się w budynku Urzędu Miejskiego w Morągu.

„Parada Kropel Wody” to pierwsza z imprez w ramach Festiwalu Wody organizowanego w Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu. Przez cały tydzień odbywać się będą spotkania edukacyjne oraz zajęcia laboratoryjne poświęcone wodzie: jej zasobom, racjonalnemu wykorzystaniu oraz ochronie. W spotkaniach uczestniczyć będą wszystkie przedszkolaki z placówki oraz zaproszone dzieci ze starszych grup wiekowych z Przedszkola „Jedyneczka” i Przedszkola nr 2 w Morągu.

Beata Kamińska
Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu

Od Redakcji: zachęcamy również inne przedszkola do dzielenia się z naszymi Czytelnikami swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją ekologiczną

Parada Kropel Wody

Parada Kropel Wody

Parada Kropel Wody

Parada Kropel Wody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię