13 lutego o godz. 14 w Domu Kultury Dorożkarnia wystartował interesujący projekt ekologiczny pt. ?Papier, plastik, szkło, a puszka co??, którego celem jest uwrażliwienie dzieci na otaczającą ich przestrzeń, przyrodę i środowisko. Projekt będzie się składał z cyklu warsztatów ekologicznych.

W trakcie pierwszego spotkania dzieci obejrzały prezentacje multimedialne o ochronie środowiska, dziurze ozonowej i globalnym ociepleniu. Dowiedziały się także, dlaczego ważna jest segregacja śmieci oraz recycling. Był też czas na dyskusję o ekologii i burzę mózgów, po której uczestnicy warsztatów stworzą projekty plakatów ekologicznych.

W trakcie drugiego spotkania odbędzie się część plastyczna, uczestnicy wykonają własne plakaty społeczne o tematyce ekologicznej i pudełka na zużyte baterie. W ten sposób zapoczątkują w Domu Kultury Dorożkarnia (ul. Skiekierkowska 28) akcję zbierania zużytych baterii.

Baterie te będzie można wymienić na sadzonki roślin podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim. Zdobyte roślinki dzieci zasadzą w ogrodzie, który powstał pod opieką studentów – stażystów z Francji na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 (podczas realizacji projektu Ogrody Lokalne).

Warsztaty mają uwrażliwić młodych ludzi na problemy ekologii, segregacji śmieci i zużycia surowców naturalnych. Będą również okazją do nauczenia najmłodszych świadomego korzystania z darów natury.

Warsztaty skierowane są głównie do dzieci mieszkających na Siekierkach i Augustówce.

Źródło: UM Warszawa

 

Warsztaty mają uwrażliwić młodych ludzi na problemy ekologii, segregacji śmieci i zużycia surowców naturalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię