Od 12 do 14 września w Galerii przy ul. Andersa 13 w Warszawie można oglądać wystawę intrygujących rzeźb wykonanych z surowców wtórnych, autorstwa znakomitej artystki Doroty Brodowskiej. Wystawa jest zapowiedzią cyklu akcji w wielu miastach Polski pt. „Recykling daje owoce”.

Już 16 września (w piatek) 2011 przy Klubokawiarni Warszawa Powiśle będą wymieniane elektrograty (stare telewizory, lodówki, zużyte baterie) oraz surowce wtórne na pyszne i zdrowe owoce. To pierwsza z sześciu akcji pt. "Recykling daje owoce" zainicjowanych przez znanego podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego.

Owoce to zdrowie – wie to prawie każdy. A zdrowe miasto to takie, w którym mieszkańcy dbają o jego czystość i segregują śmieci. A mamy ich  bardzo dużo. Tylko zużytych opakowań nadających się do recyklingu jest ok. 5 mln ton rocznie!!!! Wszystkie zużyte opakowania to cenne surowce!

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców polskich miast do codziennej troski o czystość i segregowania śmieci. Zapraszamy do przynoszenia elektrogratów i surowców wtórnych! Wszystko co zbierzemy poddane zostanie recyklingowi! Podczas akcji dodatkowo dla najmłodszych przygotowane są dla dzieci ekologiczne zabawy z nagrodami.

Harmonogram akcji w innych miastach:
17.09 Wrocław
18.09 Kraków (Nowa Huta)
 2.10 Zielona Góra
 8.10 Łódź

Szczegóły: www.cycling-recycling.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię