Trwają ferie w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, w ramach których odbywają się bezpłatne warsztaty edukacyjne. Zajęcia te odbędą się w ramach projektu ?Ochrona ptaków i edukacja w Małopolskim Przełomie Wisły?, wykonywanego wspólnie przez Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym oraz Centrum Badań Ekologicznych PAN w Dziekanowie Leśnym.

Jednym z głównych celów projektu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z niezwykłym bogactwem przyrody Małopolskiego Przełomu Wisły, a także ich aktywizacja do czynnej obserwacji środowiska naturalnego i jego ochrony.

W czasie zajęć uczestnicy najpierw wysłuchają prezentacji multimedialnej na temat ptaków oraz walorów przyrodniczych Małopolskiego Przełomu Wisły. Następnie, po podziale na grupy rozpocznie się część praktyczna. Uczestnicy za pomocą wkrętarek akumulatorowych zmontują budki lęgowe dla ptaków, które potem wspólnie z ornitologiem powieszą w najbliższej okolicy.

W trakcie wycieczki w pobliżu specjalnie urządzonego do tego celu karmnika, będą obserwować i uczyć się rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków.
 
Warsztaty w trakcie ferii odbyły się już w czwartek, 5 lutego. Kolejne warsztaty będą miały miejsce w najbliższy czwartek, 12 lutego o godz. 9:30. Warsztaty trwają ok. 3 godzin. Po zakończeniu ferii warsztaty nadal będą prowadzone.

Zgłoszenia i informacje: Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym, tel. 081 8810326,
e-mail: [email protected].

Źródło: www.muzeumnadwislanskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię