W konkursie Forum Odpowiedzialnego Biznesu ?Moje odpowiedzialne wakacje? zostali nagrodzeni odpowiedzialni podróżnicy. Zwycięskie prace opisują różnorodne formy spędzania wakacji – a ich wspólnym mianownikiem jest dbałość o zrównoważony rozwój.

Konkurs polegał na opisaniu wakacji, które zostały spędzone w sposób odpowiedzialny, czyli z poszanowaniem dla środowiska naturalnego odwiedzanego rejonu świata i lokalnej kultury. Celem konkursu była promocja odpowiedzialnej turystyki. Jury konkursu w składzie Aleksandra Gutowska (Fundacja Kultury Świata), Karolina Szlasa (Forum Odpowiedzialnego Biznesu) i Katarzyna Tekień (Fundacja Partners Polska) wyłoniło zwycięzców, przyznając nagrody za 1 i 2 miejsce oraz jedno wyróżnienie.

Zdobywca pierwszego miejsca, ekolog Dominik Dobrowolski, 2 tygodnie płynął kajakiem z Wrocławia do Szczecina, edukując na temat zanieczyszczeń Bałtyku i namawiając Polaków do dbania o czystość rzek. Za swój recyklingowy rejs zdobył voucher o wartości 500 dolarów do wykorzystania na dowolną wycieczkę organizowaną przez biuro podróży MK Tramping.

Katarzyna Walkiewicz część swoich wakacji spędziła na plantacji ekologicznej kawy i orzechów w Gwatemali, zarządzanej przez wspólnotę 40 rodzin. Podczas pobytu w Comunidad Nueva Allianza dowiedziała się na czym polega życie lokalnej społeczności, mieszkając w ośrodku ekoturystycznym. Za zdobycie drugiego miejsca w konkursie otrzymała nagrodę w postaci rocznej prenumeraty magazynu „All Inclusive” oraz półrocznej prenumeraty magazynu „Wiadomości Turystyczne”.

Wyróżnienie otrzymała Olga Ślepowrońska za opisanie pobytu w irackim Kurdystanie, gdzie prowadziła warsztaty dla uchodźców, dzieci i więźniów. W nagrodę otrzymała zestaw złożony z książki „Dajcie im popływać” oraz filmu „180 stopni na południe”. Takie zestawy otrzymali również zdobywcy 1 i 2 miejsca.
 

Konkurs polegał na opisaniu wakacji, które zostały spędzone z poszanowaniem dla środowiska naturalnego odwiedzanego rejonu świata i lokalnej kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię