W prawie każdej rodzinie znajduje się przynajmniej jeden niepotrzebny telefon komórkowy. W Polsce łącznie znajduje się ponad 40 mln używanych telefonów. Już dzisiaj możemy zapobiec temu, aby stare telefony nie trafiały na wysypisko, stając się zagrożeniem dla naszego środowiska. Służy temu m.in. kampania Szkołafon.

Już dzisiaj każda szkoła może zarejestrować się w programie zbierania zużytych telefonów komórkowych, wystarczy odwiedzić stronę www.szkolafon.pl i wypełnić formularz rejestracyjny.

SzkołaFON to innowacyjna kampania recyklingowa, dzięki której dobrze się bawiąc, oczyszcza środowisko i może wygrać wspaniałe nagrody. SzkołaFON przyjmuje każdego rodzaju telefony komórkowe, w każdym wieku i kondycji, a każda osoba która weźmie udział w akcji zostanie nagrodzona. szkołaFON również uczy Twoje dzieci ekologii.

Nagrody są podzielone na dwie kategorie: „telefony bez wartości” – dla telefonów które nie mają żadnej wartości rynkowej. Do takich zaliczają się: wszystkie telefony producentów takich jak: Alcatel, Bosch, Sagem, Siemens, Philips, Panasonic i Mitsubishi. Jeśli dziecko przyniesie telefony tych marek dostanie „Tytuł ekologa”. Natomiast jeśli przyniesie telefony innych producentów, wówczas telefon zostanie indywidualnie wyceniony, a równowartość będzie przekazana  w postaci nagrody lub voucher’a.

Każda szkoła, która przystąpi do kampanii otrzyma na start:
– pojemnik do zbierania telefonów,
– 2 plakaty,
– 50 ulotek.

Kampania Szkołafon pozwala na pracę na rzecz poprawy stanu środowiska, jak również uzyskanie nagród dla dzieci i wsparcia pieniężnego dla szkoły.

SzkołaFON poprawia Twój status ekologiczny w następujący sposób:

  • Woda / życie roślin i zwierząt – Telefony komórkowe zawierają substancje toksyczne, których wycieki nie tylko zanieczyszczają wody podziemne, ale także szkodzą życiu roślin i zwierząt. Większość z tych chemikaliów nie może być usunięta z wody pitnej lub upraw na zanieczyszczonych obszarach.
  • Energia – Naprawa i ponowne użycie telefonów komórkowych wykorzystuje o wiele mniej energii niż produkcja nowych.
  • Odpady – SzkołaFON zatrzymuje niewykorzystane telefony komórkowe i zajmuje się ich recyklingiem.
  • Jedzenie i Picie – Wiele niebezpiecznych związków chemicznych, wyciekających z telefonów komórkowych trafia do wody pitnej. Ich recykling przyczynia się do zmniejszenia tego precedensu.
  • Recykling – SzkołaFON gwarantuje, że każdy zebrany telefon będzie skierowany do specjalnego składowiska, gdzie zostanie przetworzony w ekologiczny sposób.

Źródło: Szkolafon.pl

Akcja w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. szkolafon.pl

Plakat akcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię