W dniach 5-8 czerwca br. w Raciborzu odbyła się VII edycja Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Festiwal stał się już znanym przedsięwzięciem edukacji ekologicznej w skali ogólnopolskiej. Jego cele i założenia merytoryczne, z których najważniejszym jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna upowszechniana poprzez muzykę i poezję, znalazły rzeszę zwolenników, przede wszystkim wśród najmłodszego pokolenia. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Po raz kolejny w Festiwalu mogła wziąć udział młodzież niepełnosprawna. Konkurs prowadził Janek Mela, najmłodszy zdobywca biegunów północnego i południowego.

W konkursie piosenki pierwsze miejsca zdobyli: 
w kategorii szkoły podstawowe: Rafał Kozik z Rybnika, 
w kategorii gimnazja: ex aequo Paulina Ślusarczyk z Gliwic oraz Justyna Okrent z Krzyżanowic, 
w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Agnieszka Miśków z Raciborza. 
Grand Prix zostało przyznane zespołowi Absolut z Gołkowic.

W konkursie słowa pisanego pierwsze miejsca zdobyli: 
w kategorii szkoły podstawowe: Kajetan Krzysztof Piekarski z Ełku, 
w kategorii gimnazja: Małgorzata Kuska z Nędzy.

Festiwalowi towarzyszyły warsztaty wokalne prowadzone przez  Renatę Danel i literackie prowadzone przez Leszka Wójtowicza, zajęcia choreograficzne, festyn szkół Gminy Racibórz oraz seminarium ekologiczne prowadzone przez Elżbietę Kucznierz z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Festiwal zakończył się Koncertem Laureatów.

Festiwal został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Źródło: www.powiatraciborski.pl , www.naszaziemia.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię